Розблокування ПН
Розблокування ПН
Відповідно до Постанови КМУ №1165 від 11.12.2019, реєстрація податкової накладної (ПН) або розрахунку коригування (РК) може бути зупинена з певних причин, викладених у Порядку, прийнятому цією Постановою.
У такому випадку ви можете подати "Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено" (форма J/F1312603) та/або "Таблицю даних платника податку на додану вартість" (форма J/F1312303). До обох документів треба докласти файли, що підтверджують операційну діяльність, у вигляді додатків "Документ довільного формату" (форма J/F1360102).
Нижче описана послідовність дій користувача у Сонаті на прикладі подання "Повідомлення про подання пояснень..." (документ "Таблиця даних..." подається аналогічним чином).
1. Відкрийте у програмі сторінку "Податкові накладні - Запити та витяги", натисніть "Новий запит - Інший..."
2. Оберіть галкою потрібний документ та додаток. Після цього зверху праворуч вкажіть кількість додатків - вона має дорівнювати кількості файлів з підтвердженням операцій, які ви маєте подати до ДПС. Натисніть "ОК".
3. Якщо додатків буде більше трьох, то Соната запитає вас, відкривати їх чи ні. Натисніть "Так", якщо бажаєте одразу відкрити Повідомлення та усі його додатки для заповнення, або "Ні" - якщо бажаєте зберегти документи у вигляді чернеток для подальшого заповнення по черзі. Якщо у вас велика кількість додатків (більше 20), то рекомендується натиснути "Ні" та заповнювати додатки по черзі.
4. Якщо ви натиснули "Так", то усі документи одразу відкриються у вкладках готові до заповнення. Якщо обрали "Ні", то документи будуть збережені у списку:
У такому випадку розгорніть пакет новоствореного Повідомлення та відкрийте кілька додатків для заповнення:
5. До кожного додатку вам треба завантажити файл документу, що підтверджує операційну діяльність, зазначену у заблокованій податковій накладній. Наразі ДПС приймає тільки файли у форматі PDF або JPG розміром не більше 2 мегабайт. Як діяти, якщо ваші файли більшого розміру, зазначено наприкінці цієї інструкції.
У додатку вкажіть реквізити документу, який ви будете туди завантажувати: назву, номер та дату. Далі натисніть кнопку "Завантажити" та оберіть файл документу зі свого комп'ютера.
6. Після цього напис "документ завантажено" свідчитиме, що все готово. Збережіть цей додаток у Сонаті та закрийте його.
Такі самі дії треба повторити для кожного додатку, завантаживши до них усі файли документів, які ви хочете подати до ДПС.
7. Тепер відкрийте основний документ пакету (Повідомлення) та вкажіть необхідну інформацію (реквізити накладних, дані про товари/послуги, пояснення тощо). Для Повідомлення натисніть також "Розрахунок", щоб Соната автоматично заповнила кількість додатків. Перевірте документ, збережіть його та закрийте.
8. Оберіть створене вами Повідомлення (або Таблицю) зі списку, підпишіть та відправте його на реєстрацію, як зазвичай. Через певний час перевірте пошту в Сонаті, щоб отримати відповідні квитанції/рішення.
ПС. У деяких випадках рішення про розблокування ПН/РК може не прикріпитися до відповідної накладної. Тоді його можна знайти на сторінці "Квитанції" з фільтром "До звіту - Не прикріплені":
Що робити, коли файли з підтвердженням операцій занадто великі?
Якщо файли, які ви хочете завантажити до додатків, мають розмір, більший за 2 мегабайти, тоді доведеться їх зменшити.
Для файлів JPG (картинок) це можна зробити у будь-якому редакторі, наприклад стандартному Microsoft Paint:
Пильнуйте, щоб документ залишався розбірливим, інакше інспектори ДПС можуть його "забракувати" і не прийняти. Після збереження відредагованого файлу ви можете перевірити його розмір. Якщо він все ще більше за 2 мегабайти, тоді доведеться зменшувати ще.
Для файлів PDF процедура значно складніша і залежить від спеціальної програми, яка використовується.
Але якщо у вас є паперовий оригінал, то простіше буде відсканувати його заново, змінивши налаштування сканера:
- зменште роздільну здатність (DPI): 300 одиниць цілком достатньо, за необхідності можна спробувати і менше;
- встановіть кольоровий режим "сірий" або "відтінки сірого";
- якщо ваш PDF-файл має кілька незалежних сторінок (кілька паперових документів збережено в одному файлі), то краще пересканувати та зберегти кожну сторінку окремо.