Можливості Сонати
Ліцензія
Перед роботою
Завантаження та встановлення
Оновлення
Швидкий старт
Знайомство з програмою
Домашня сторінка
Звіти
Податкові накладні
Квитанції
Журнал
Кошик
Календар
Господарські операції
Вікно звіту
Нові можливості програми
Блокування полів
Інформація у розрізі
Підбір ціни
Службове внесення
Криптобібліотека
Налаштування
Сертифікати
Профіль
Створення профілю
Редагування профілю
Підприємство
Контакти
Реєстраційна інформація
Цифровий підпис
Фіскальна служба
Держстат
Пенсійний фонд
Банківські рахунки
Контрагенти
Працівники
Поштові налаштування
Додаткові поштові налаштування
Ліцензія
Бланки
Імпорт профілю
Мережевий профіль
Резервне копіювання
Робота з документами
Створення
Заповнення звітів
Властивості звіту
Підписання та відправлення
Квитанції та повідомлення
Імпорт/експорт документів
Пакетне подання звітності
Заповнення ЄСВ
Звірка ПДВ
Реєстр ПН
Розблокування ПН
Початкові документи
Фіскальна служба
Держстат
Пенсійний фонд
Обмін податковими накладними
Початкові налаштування
Відправлення накладної контрагенту
Отримання накладної від контрагента
Обмін через Єдиний реєстр
Календар
Найближчі події
Виконані події
Мої нагадування
Поширені проблеми
Ключі від АЦСК "Україна"
Сертифікат не знайдено
Не надходять квитанції
Не знайдена процедура
Немає звітів до Держстату/ПФУ
Код інспекції не дорівнює 4 символам
Блок даних, невірний підпис
Розсипається пакет при імпорті
Налаштування програми
Загальні налаштування
Документи
Журнал
Календар
Каталоги
Резервне копіювання
Технічна підтримка
Імпорт/експорт документів

Імпорт/експорт документів

Соната надає можливість працювати зі звітами та накладними, створеними в інших програмах електронної звітності, які підтримують збереження (експорт) документів у форматі ".xml". Для цього відкрийте меню, натисніть "Імпорт - Імпорт файлів",  з'явиться вікно універсального імпорту файлів:

 

scrin9.2

 

Натисніть кнопку "Додати файли" та оберіть те, що ви хочете імпортувати до Сонати: звіти, квитанції, податкові накладні, витяги/запити тощо. Ви можете обрати всі файли одразу, навіть якісь зайві - Соната їх просто пропускатиме. Додавати файли можна кілька разів, якщо вони у вас в різних місцях. Також, файли можна перетягнути у вікно імпорту мишкою прямо з будь-якої папки. Після того, як всі потрібні вам файли будуть додані до списку імпорту, натисніть кнопку "Імпорт файлів" та дочекайтесь завершення процесу.

Якщо якийсь файл не було імпортовано, у графі результат буде вказано "Помилка". Ви можете навести мишку на червоний трикутник біля помилки та дізнатися про її причину.

При імпорті звіту, що має додатки, треба переконатися, що всі складові пакету (звіт та додатки) внесені до списку імпорту.

Якщо Соната не має бланку імпортованого документу, то його не можна буде відкрити, а тільки підписати та відправити. В іншому разі для імпортованого документу будуть доступні всі функції програми. Також зверніть увагу, що імпортувати можна тільки не підписані документи.

Експорт звітів та накладних розширює інтеграцію Сонати з іншими програмами. За його допомогою ви зможете працювати з документами Сонати в будь-якій програмі електронної звітності, що підтримує імпорт документів у форматі ".xml".

Для цього оберіть необхідний документ (або групу документів), натисніть на них правою кнопкою мишки, та оберіть пункт меню "Експорт", після чого визначте папку для експортування.

scrin9.1

Соната підтримує цілий ряд варіантів експорту документів:

  • "Непідписаних даних (XML, PFZ)" - експорт у вигляді "чистого" XML-файлу або PFZ-архіву (для ЄСВ), такий файл не має підписів, його можна потім перенести до будь-якої іншої програми для подання звітності та редагувати;
  • "У форматі PDF" - експорт "паперової" версії звіту, найкращий варіант дчя подальшого друку;
  • "У форматі XLS" - експорт звіту у вигляді таблиці Excel, доступний тільки для деяких документів;
  • "У форматі RTF, TXT" - експорт "текстової" версії звіту у вигляді простого текстового файлу чи документу Word;
  • "Підписаних даних" - експорт у вигляді підписаного XML-файлу або PFZ-архіву (для ЄСВ) з накладеним транспортним заголовком, такий файл готовий для подання до контролюючого органу, ви можете самостійно вкласти його до листа та відправити на сервер державної установи, якщо за якихось причин не можете зробити це засобами Сонати (наприклад, відсутність доступу до Інтернет на комп'ютері, де встановлена Соната);
  • "Підписаних даних (p7s)" - аналогічно попередньому варіанту, тільки вихідний файл має формат ".p7s" та підписується за іншою схемою (тільки для накладних);
  • "Для зберігання" - експорт у вигляді підписаного XML-файлу або PFZ-архіву (для ЄСВ), такий файл призначений для зберігання на цифрових носіях протягом періоду, встановленого законодавством для даного типу документів; такий формат дозволяє у будь-який момент перевірити підписи звіту/квитанції/накладної сертифікованими засобами, а також використовувати його у врегулювані господарських та податкових спорів;
  • "Для контрагента" - тип експорту, подібний до попереднього варіанту, призначений для обміну накладними між контрагентами (тільки для накладних).