Встановлення ключів "Приватбанку"

Віталій Міхов (адміністратор)
15.03.2017, 14:46 (Відредаговано: 23.03.2017, 17:59)

Починаючи з версії 0.21.0 у Сонаті реалізована повноцінна робота з електронними ключами від АЦСК "Приватбанку".
Зазвичай, такі ключі разом із сертифікатами знаходяться у одному файлі з розширенням .JKS. Для їх коректного встановлення потрібно виконати наступні дії:

 1. На сторінці "Цифровий підпис" профілю відмітьте галками усі підписи, які ви хочете встановити (печатка, бухгалтер; галка директора встановлена автоматично).
 2. Біля кожного підпису натисніть кнопку "Обрати", відкривається вікно вибору ключа: вставте опис до зображення
 3. У полі "Шлях до особистого ключа" праворуч натисніть кнопку з трьома крапками і вказуємо файл ключа. Нижче вкажіть пароль до ключа.
 4. Якщо обрано файл ключів "Приватбанку", то Соната автоматично запропонує обрати потрібний ключ із контейнера у наступному вікні: вставте опис до зображення
 5. Натисніть на поле "Назва ключа" та оберіть один з ключів у списку, що з'явиться. При цьому звертайте увагу на поле "Тип ключа" - там буде вказано його призначення (печатка, керівник, бухгалтер).

 6. Переконайтеся, що ви обрали потрібний тип ключа (керівник до директора, печатка до печатки...) і натисніть кнопку "Обрати".

Повторіть пункти 2...6 для кожного потрібного вам підпису у профілі Сонати.


ПС. Не актуально.

Іноді бувають ситуації, коли при встановлених коректно ключах Приватбанку неможливо відправити звіти - помилка про відсутність сертифікату шифрування.

На жаль, на сайті цього АЦСК можна завантажити тільки сертифікати для підпису. Щоб уникнути такої ситуації, зробіть наступне:

 • У Сонаті відкрийте "Меню - Криптобібліотека - Додатково (синій текст) - Сертифікати та СВС - Переглянути сертифікати".
 • Знайдіть у списку за власником усі сертифікати Приватбанку, які виписані на ваше підприємство.
 • Натисніть на кожен зі своїх сертифікатів правою кнопкою миші та оберіть "Видалити".
 • Закрийте усі вікна у Сонаті, перейдіть до налаштувань профілю та встановіть ключі знову.
 • Збережіть профіль.

Обов'язково у цей час повинен бути доступ до інтернет та Сонаті нічого не повинно блокувати вихід у мережу. Тоді вона завантажить усі потрібні комплекти сертифікатів, і ви зможете коректно відправляти звіти.

atrans2017
16.03.2017, 09:27

Добрый день АСЦЦ Приватбанк выдает один ключ, он есть ключ подпись директора и печать предприятия, в вашей программе он расшифровывается как печать предприятия, просьба сделать исправление в программе. С уважением А.В. Колпаков

Віталій Міхов (адміністратор)
16.03.2017, 10:19

Шановний, я вище саме про це і написав.
Оновіть Сонату до версії 0.21.0 і слідуйте інструкціям, що наведені вище.

hordyeyev
16.03.2017, 13:11

Доброго дня. Ключі від Привату встановлено, проте, при передачі файлу вимагає сертифікат для шифрування. Де його взяти, якщо він існує??????

Віталій Міхов (адміністратор)
16.03.2017, 13:49

Спробуйте імпортувати власні сертифікати вручну.
Для цього зайдіть на сайт АЦСК Приватбанку - https://acsk.privatbank.ua/certs , відшукайте власні сертифікати за ІПН або ЄДРПОУ, завантажте їх усіх собі на комп'ютер.
Потім у Сонаті оберіть "Меню - Криптобібліотека - Переглянути сертифікати - Імпортувати" та вкажіть завантажені сертифікати.
Після цього бажано перевстановити усі ключі та зберегти профіль.

hordyeyev
16.03.2017, 14:40

На сайт АЦСК Приватбанку знайшов 2 сертифікати: Фірма, Керівник. Завантажив, імпортував, перереєстрував ключі, профіль зберіг. Результету немає. Відсутній сертифікат для шифрування.

Віталій Міхов (адміністратор)
16.03.2017, 16:21

Можливо, вам некоректно сформували сертифікати. Зверніться до нашої тех. підтримки за одним з телефонів - http://sonata.biz.ua/help/support, там допоможуть розібратися з цією ситуацією.

hordyeyev
17.03.2017, 08:18

Дякую

hordyeyev
17.03.2017, 11:49

Доброго дня. Звернувся в службу підтримки Соната, а також перевірили сертифікати Приватбанку з його працівниками. Сертифіфкати робочі, я за їх допомогою підписую і передаю зітність в електронному кабінеті платника. Зробили висновок, що в програма Соната все ж таки некоректно працює з сертифікатами Приватбанку. Чи будете ще щось змінювати в програмі, і чи є факти коректрого використання сертифікатів і ключів Приватбанку у Вашій програмі для підписання і реєстрації звітності до ДФС?

Віталій Міхов (адміністратор)
17.03.2017, 13:18

Доброго дня. Звернувся в службу підтримки Соната, а також перевірили сертифікати Приватбанку з його працівниками. Сертифіфкати робочі, я за їх допомогою підписую і передаю зітність в електронному кабінеті платника. Зробили висновок, що в програма Соната все ж таки некоректно працює з сертифікатами Приватбанку.

hordyeyev@live.com

Ми можемо визначити точну причину проблеми тільки у тому випадку, якщо отримаємо предметну основу для модулювання ситуації - тобто, у даному випадку, ваш ключ та сертифікат. Надішліть їх на support@sonata.biz.ua з коротким описом проблеми.

чи є факти коректрого використання сертифікатів і ключів Приватбанку у Вашій програмі для підписання і реєстрації звітності до ДФС?

hordyeyev@live.com

Наразі ваша ситуація - це єдиний факт некоректного використання ЕЦП Приватбанку. Усі інші клієнти працюють з їхніми ключами без проблем. Принаймні, до нас ще ніхто з таким не звертався. Під час тестування функціонал перевірявся на 6-7 різних ЕЦП Приватбанку, і всі працювали коректно.

Віталій Міхов (адміністратор)
17.03.2017, 14:54 (Відредаговано: 17.03.2017, 14:56)

Звернулися ще кілька користувачів з відсутністю сертифікату шифрування і ми діагностували причину проблеми. Це відсутність сертифікатів шифрування на сайті АЦСК і можлива відсутність доступу Сонати до інтернет під час встановлення ключів.

Вирішення опубліковане у першому повідомленні цієї теми під рискою.

ПС. Я би рекомендував вам також звернутися до техпідтримки Приватбанку з проханням зробити доступним завантаження сертифікатів шифрування з їхнього сайту. Тоді усі проблеми доступу Сонати до серверів Приватбанку будуть неважливими.

igt_buh
23.03.2017, 15:43

Виконала всі вищевказані інструкції і все запрацювало, дуже вдячна "СОНАТІ"!!!

Віталій Міхов (адміністратор)
23.03.2017, 17:59

ПС. Сьогодні вийшла версія Сонати 0.21.2, у якій ця проблема вирішена у більш коректний спосіб. Тепер усі сертифікати будуть встановлюватися автоматично, незалежно від доступу до інтернет.

dniproposud
20.04.2017, 10:07

Встановлено підпис директора і печатка (АЦСК "Приватбанк). Але заяву на реєстрацію ЕЦП відхилено - Податковий документ звітності не відповідає формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженому наказом Міндоходів України від 29.11.2013 №729 - рядок 2. Некоректний тип підпису: 'Печатка'. Подавались сертифікати директора і печатка для ФОП. Договір про визнання електронних документів прийнятий, підписаний 1-м загальним підписом ще до того, як встановлені підпис і печатка роздільно. Що робиться не так?

Віталій Міхов (адміністратор)
21.04.2017, 09:27

Ось тут я відповідав на аналогічну проблему - http://sonata.biz.ua/topic/1493?page=2#end

terlen2000
25.04.2017, 16:43

Не могу загрузить в карточку предприятия сертификаты Приватбанка, при выборе сертификата пишет ошибку "Виникла помилка при роботі з файловим сховищем сертифікатів та СВС". Что делать?

terlen2000
25.04.2017, 16:48

Уже нашла ответ на вашем сайте. Спасибо, всё получилось.

attol
27.04.2017, 16:20

Доброго дня. Загрузив сертифікати Приватбанка. При підписі звіту видає "поточні налаштування цифрового підпису не дозволяють підписати звіти по ЄСВ". Відновити стандартні налаштування не допомагає. Дякую.

Віталій Міхов (адміністратор)
27.04.2017, 20:21

Окрім завантаження сертифікатів треба ще й ключі встановити, причому для АЦСК Приватбанку тут є свої нюанси.
Ви все зробили саме так, як я описав у першому повідомленні цієї теми?

attol
28.04.2017, 12:45

Так. В цифровому підписі встановив: підпис директора (тип підпису - керівник), печатка підприємства (тип підпису - електронна печатка). Файл Привата .jks у мене один. Два сертифіката завантажив з https://acsk.privatbank.ua/certs в "Меню - Криптобібліотека - Сертифікати".

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua