Єдиний спосіб отримання ПН, який дає право на податковий кредит

Олексій Доронін (партнер розробника)

Законом України від 28.12.2014р. № 71-VIII “Зміни до податкового кодексу України” припинено обіг податкових накладних в паперовій формі. Відповідно до п.201.10 ст.201. “з врахування п.201.1” податкова накладна складена продавцем в електронній формі та зареєстрована в ЄРПН є для покупця підставою для включення сумми ПДВ до суми податкового кредиту відповідного податкового періоду. При цьому така податкова накладна вважається отриманою покупцем та зареєстрованою в ЄРПН тількі у разі її отримання на відповідний запит покупця до реєстру разом з витягом з нього (абз.5 п.201.10 ст.201 ПКУ). Тобто саме така накладна, а не накладна, отримана від продавця, є підставою для формування податкового кредиту. До того ж відповідно до абз.1 п.201.10 ст.201 ПКУ отримання електронної податкової накладної від продавця не є обов’язковим, адже така накладна надається продавцю тільки на його вимогу. Віщезазначеними нормами ПКУ підтверджується, що електронна накладна, отримана від продавця, не є підставою для включення до податкового кредиту.

Це підтверджує стаття 198 ПКУ:

"Стаття 198. Податковий кредит

.....

198.6. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

... "

Таким чином, платники податків для отримання зареєстрованих податкових накладних з ЕРПН самостійно формують запит j/f 13 001 03 , та отримують всі податкові накладні та витяг з реєстру ПН, які були зареєстровані на підприємство . Фактично отримані ПН та реєстр е підставою для отримання податкового кредиту. Обмін ПН між контрагентами є виключно добровільним для узгодження змісту документа , та не може гарантувати контрагенту реєстрації ПН в ЕДРПН та отримання податкового кредиту.

Інструкція щодо отримання ПН з реєстру ПН

Оленка

Ну да , проще выдать свое собственное мнения за нормы закона,чем разработчикам договориться между собой и наладить нормальный обмен. Если то, что вы написали является частью полученной вами ИНК выложите ее на форум для ознакомления.

natali.sh4

У вас в відеоролику після отримання податкових накладних у вкладці "Податкові накладні" з 10 накладних тільки навпроти 2-х є дата реєстрація в ЄДР та сума ПДВ з ЄДР. По інших ПН стоїть "-". У мене також по імпортованих ПН ці 2 розділи з "-". Чому так?

Вiталій (адміністратор)

ИНК

Що це?

разработчикам договориться между собой и наладить нормальный обмен.

Неможливо домовитись, якщо це намагається зробити тільки одна сторона.

natali.sh4, Дата вказується, якщо на момент подання запиту дана ПН вже була у профілі. Якщо ПН приходить разом з витягом, потрібен ще один такий запит, щоб проставились дати. Система не дуже добра, але поки так. Працюємо над цим питанням.

natali.sh4

Зрозуміла, дякую

Олексій Доронін (партнер розробника)

Оленка Это не собственное мнение, научитесь читать нормы законодательства а потом пишите.

Налоговая даже успела высказать свое мнение в письме о едином юридически корректном способе получения права на налоговый кредит, а именно - после получения ВИТЯГА З РЕЄСТРА РАЗОМ З ПН покупателем

А то что некая недобросовестная компания "сбрила" с фирм из-за "недочитавших бухгалтеров" по 300+ грн, Вам наверняка известно.

Теперь смело можно снимать с зар. платы "недочитавших" сумму, потраченую на ненужное ПО. Хорошего Вам дня.

Оленка

Алексей Доронин, я абсолютна согласна с вами,что некоторые пчелы собирают с компаний по 300 грн + на ровном месте и при этом гордо рассказывают и торжественно клянутся,что обмен документами они совершают со всех ПО без каких либо трудностей. Согласно Зу об электронном документообороте я могу клиенту подписанную ЕЦП налоговую накладную хоть на флешке принести.Главное,чтоб он расшифровать ее смог. Теперь в отношении моего комментария у к вашему посту в начале темы. Вы писали "При цьому така податкова накладна вважається отриманою покупцем та зареєстрованою в ЄРПН тількі у разі її отримання на відповідний запит покупця до реєстру разом з витягом з нього (абз.5 п.201.10 ст.201 ПКУ). Тобто саме така накладна, а не накладна, отримана від продавця, є підставою для формування податкового кредиту.
абзац 5 ст.201.1 звучит так "З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
В статьях 201, 201.10 НКУ Обязанности покупателя получать накладные только по запросу из реестра нет. Обязанности получать накладную/РК по запросу в кодексе вообще нет. Получения файла налоговой накладной из единого реестра это мое право,а не обязанность, и законодательно закрепленная техническая возможность данная мне государством воспользоваться правом на налоговый кредит не зависимо от того,каким ПО пользуется мой контрагентом. При этом законодателем оговорено,что накладная,которую я получаю из ЕРНН по запросу юридически равносильна налоговой накладной полученной от поставщика. В Статье 198.6 Слов о том,что налоговая накладная полученная от продавца право на налоговый кредит не дает нет. В статье 198.6 Есть запрет на включение в налоговый кредит сум НДС по накладным не зарегистрированным в едином реестре или выписанных с нарушением ст.201 НКУ. Слов о запрете включать в состав налогового кредита сумм НДС по накладным полученным от поставщика и зарегистрированных в едином реестре нет.Квитанцию №1 поставщик мне предоставлять не обязан и единственным легальным способом подтверждения регистрации в ЕРНН налоговой накладной является Запрос. Запрос это способ проверить зарегистрировал ли мой поставщик накладную и спать спокойно. Единственная официальная позиция относительно способа получения налоговых накладных высказана в письме от 19.01.2015 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17 ""... "

Покупці – платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копіїподаткових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН їх контрагентами – постачальниками.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).
Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника. ..."

Позиции о том,что право на налоговый кредит возникнет только по накладной полученной из реестра на основании запита в письма нет. О том,что накладная полученная из реестра налоговых накладных имеет большую юридическую силу по сравнению с налоговой накладной предоставленной поставщиком и зарегистрированой в ЕРНН тоже нет. Как получать НН это личное дело налогоплательщика. Ваш вывод о том,что единственный "юридически корректный способ" получения права на налоговый кредит это получение налоговой накладной из единого реестра законодательно не обоснован.

Олексій Доронін (партнер розробника)

Читайте уважно те що Ви написали : "... Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем... ", тобто згідно з ст.198.6 - ПІДТВЕРДЖЕНИМИ в купі з витягом з реєстру.

Інші накладні будуть мати статус НЕПІДТВЕРДЖЕНИХ! Крапка.

Стосовно обов'язка, підкажіть мені а як інакше Ви будете мати підтверджене право на ПК, якщо Ви не будете мати ані витягу, ані ПІДТВЕРДЖЕНОЇ ПН?

П.С. "Підтверджувати", "Підтвердити" - визнавати, засвідчувати правильність, достовірність, істинність чого-небудь, підкріплюючи фактами, доказами та ін. /тлумачний словник Української мови 3 том/

Оленка

Шановний Олексію Доронін, за ст.198.6 ПКУ Я підтверджую не податкову накладну. Я підтверджую суми ПДВ за своїм придбанням. Документом,що підтверджує право на віднесення суми ПДВ до складу ПК є податкова наклада . Суми ПДВ при перевірці будуть вважатись підтвердженими, якщо будуть виконані наступні умови:

  1. В платника ПДВ покупця є файл податкової накладної в електроному вигляді. Файл може бути наданий постачальником та завірений цого ЕЦП або отриманий за запитом з єдиного реєстру.

2.Податкова накладна має бути зареєстрована у ЄРПН у строки передбачені податковим законодавством.

3.Податкова накладна має бути оформлена відповідно до вимог статті 201 ПКУ .

Якщо через лінощі не подам запит та включу до складу ПК суму ПДВ за накладною,що не зареєстрована в Єдиному реєстрі, то я сплачу штраф на підставі ст.198.6. Але якщо, я не зроблю витяг і включу до складу ПК суму ПДВ за накладною,яка зареєстрована в ЄРПН на мене ніхто штраф не накладе.

Поняття "ПІДТВЕРДЖЕНОЇ ПН" у податковому законодавстві не має, є поняття "підтвердження реєстрації податкової накладної у єдиному реєстрі податкових накладних".Яке існує з 2011 року. Надати запит до ЄРПН та отримати витяг це моє право закріплене в статті 201 "Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних." Ще раз кажу,що якщо у вас є індивідуальна податкова консультація або узагалюнюче податкове розяснення на підставі якого ви робите висновки про обовязковість отримання податкової накладної саме з ЄРПН і що накладна зареєстрована в ЕРПН та надіслана постальником не має юридичної сили,то викладіть її на форум. Чи може ви хочите сервер ДФС покласти перед поднням річної звітності? Уявіть що з ним( з сервером) станеться,коли ми по 350 раз на день будемо відсилати запити,щоб отриматі тіж самі накладні які нам любязно надав постачальник.

Олексій Доронін (партнер розробника)

Пані Оленка, не перекручуйте поняття підтвердження, - Ви явно вказуєте на схему "псевдо" підтвердження в ЕДО розробленому інтелект сервісом. Ваше право робити те що Ви хочете.

А штраф на Вас таки можуть накласти згідно 198.6 тому що єдиним підтвердженням Вашого ПК є ВИТЯГ та ПН зареєстрована в ЄРПН. Ще раз Вас питаю, яким чином Ви зможете отримати інформацію о реєстрації ПН? Єдиною офіційною інформацією є ВИТЯГ на ЗАПИТ!!! (привожу приклад - підтвердженням реєстрації ЮО чи ФОП є що??? - ВИТЯГ з реєстру і т. д.!!!!) Висновки:

  1. Потрібно мати витяг
  2. Потрібно мати ПН

Отримання від Вашого контрагента ПН не звільняє Вас від отримання підтвердженої інформації, такої як витяг та ПН (згідно абз.5 п.201.10 ст .201 ПКУ) "... Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем ..." ВСЕ.

Для інформації: в системі права є таке поняття, як взаємовиключення. Іншими словами, якби "наші писаки" мали на увазі отримання права на ПК суто через обмін, вони б не включали останнє речення в абз.5, а включили частину останнього речення абз.5 після речення ".... на вимогу покупця видати ПН ......"

Стосовно формулювання і доведення, я ще раз Вам констатую, що єдимим підтвердженням Вашого ПК є отримання витягу з реєстру та самої ПН на ваш запит.

Особисто Вас прошу на майбутнє більше "потаємно" не втягувати бухгалтерів завдяки форуму СОНАТИ в завідомо хибну схему, яку видумали відомо хто!

Рахую дискус вичерпаним!

Вiталій (адміністратор)

Уявіть що з ним( з сервером) станеться,коли ми по 350 раз на день будемо відсилати запити,щоб отриматі тіж самі накладні

Оскільки ДФС задекларувала таку можливість, то вони зобов'язані тримати працездатність серверу на належному рівні. Таким же чином можна не надсилати звітність електронним способом, а нести на папері, щоб не дай бог не зламати сервер...

Олексій Доронін (партнер розробника)

Нам необхідно буде тягнути ПН 1 раз в день за попередній день

Здравствуйте. К слову о ЕДР. Не получаю входящие накладные по ЕДР. Передо мной полученная через Медок, зарегистрированная, с квитанцией входящая налоговая накладная. Указываю её в Запите, приходит Вытяг, а там - пусто. Хочется верить, что всё наладиться с ЕДР, и не хочется верить, что это делается намеренно, чтобы предприятия тратились на ненужные сервисы.

"Указываю её в Запите, приходит Вытяг, а там - пусто." ви створюєте запит на дату чи за списком?

Олексій Доронін (партнер розробника)

дата виписки і дата реєстрації різні речі. в запиті ставте по даті і галку ставте на "Імпорт документа з квітанцією"

Ksenya, Запит создаю и так и так. Олексій Доронін, спасибо, я так и делаю. Пришли сейчас налоговые от поставщика. В Вытяге, в графе 2 стоит дата внесения продавцом данных в ЕДР, а в разделе Отримані, во вкладке Податкові накладні, в колонках Дата реєстрації в ЄДР, Сума ПДВ - ничего не стоит, пусто. И, что интересно (я вообще не понимаю что этим ЕДР делается). В Медок-онлайн получила от Поставщика налоговую. В квитанции № 1 стоит дата регистрации в ЕДР - 22 января. В Сонате делаю Запит за эту дату - пусто. Делаю Запит по списку - есть налоговая. Но дата регистрации в ЕДР - 15 января. и, кстати,по этой накладной, в разделе Отримані, во вкладке Податкові накладні, в колонках Дата реєстрації в ЄДР, Сума ПДВ - данные есть: дата регистрации - 15-е число, и сумма НДС стоит.

Олексій Доронін (партнер розробника)

Дело в том, что у медка свой шлюз (транзитный), а это означает, что появление клитанции - не означает реальную регистрацию НН, вот так.

office#7657

Дело в том, что у медка свой шлюз...

Да уж.

А что такое транзитный шлюз?

Олексій Доронін, "Дело в том, что у медка свой шлюз (транзитный), а это означает, что появление клитанции - не означает реальную регистрацию НН, вот так"

а вот это уже "интересно". Т.е., из этого следует, что не всё то зарегистрировано, что зарегистрировано через Медок?)))

И, всё же, мой вопрос я оставляю - в Табличке Налоговые накладные Полученные, в колонках Дата регистрации и Сумма НДС пусто, хотя пришел отчет о регистрации. Это ошибка или так и есть?

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua