Блок даних. Невірний підпис - сертифікат відсутній у базі сертифікатів

Вiталій (адміністратор)
10.02.2020, 11:28 (Відредаговано: 10.02.2020, 11:29)

"Блок даних. Невірний підпис - сертифікат відсутній у базі сертифікатів".
Така помилка може надійти у квитанції на будь-який податковий звіт та ЄСВ.
Причина - у ДПС не зареєстровано ваші ключі ЕЦП.


  1. Розберемося спочатку з ключами.
    Можливо, ви змінили (переоформили, продовжили, замінили) ключ директора або приватного підприємця. Якщо у попереднього ключа просто закінчився строк дії, то все гаразд. Якщо ж ви замінили ключ до закінчення його строку, то вам треба спочатку переконатися, що попередній ключ директора коректно скасований у ЦСК (центрі сертифікації, який видає електронні ключі). Для цього можна пошукати відповідний сертифікат на сайті ЦСК (якщо його немає, то ключі скасовано), або звернутися до служби підтримки ЦСК.

  2. Якщо ви раніше ще не подавали електронну звітність від імені певного підприємства, тоді перший пункт можна пропустити.

  3. Тепер треба зареєструвати нові ключі у ДПС. Для цього потрібно у Сонаті встановити ці ключі до профілю підприємства, а потім створити, підписати та подати документ "Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів" (чаркод J1392001 або F1392001), що знаходиться у розділі бланків "Податкова служба - Договори". Заяву треба створювати поточним місяцем, а не звітним.
    Заява автоматично заповнюється усіма потрібними даними із профілю підприємства. Вам треба лише перевірити коректність інформації. Зверніть увагу на поле "e-mail Автора", яке повинно містити електронну пошту, зареєстровану для вашого підприємства у Державному реєстрі.

  4. Заява зазвичай приймається протягом одного-двох днів після відправлення. Після того, як було отримано позитивну квитанцію №2 на цю Заяву, якщо у вас немає ключа бухгалтера - ви можете подавати звітність до ДПС та ЄСВ.

  5. Якщо ви маєте також і ключ бухгалтера, то його треба зареєструвати окремою. Для цього створіть та подайте "Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису" (чаркод J1391103 або F1391103), що теж знаходиться у розділі бланків "Податкова служба - Договори". Дані документу для бухгалтера заповнюються автоматично при створенні, тож ви можете одразу його підписувати та відправляти. Після отримання позитивної квитанції №2 на цей документ, ви зможете подавати звітність із підписом бухгалтера.

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua