Обмін податковими накладними в Сонаті

Олександр Мартинюк (автор теми)

Ми зараз активно працюємо над обміном податковими накладними між контрагентами в електронній формі.

Обмін накладними та додатками до неї в Сонаті буде включати в себе:

  • підписання та шифрування накладної на сертифікат контрагента
  • відправку накладної на електронну адресу контрагента
  • прийом та розшифровку накладних від контрагентів
  • автоматичне формування довідника контрагентів на основі отриманих накладних
  • перевірку підпису та мітки часу на отриманій накладній
  • збереження, перегляд, друк та експорт отриманих накладних в XML, PDF та RTF формати
  • експорт захищених даних для надання в судові інстанції при з'ясуванні спірних питань
  • перевірка статусу реєстрації отриманих накладних через запит до ЄДР
  • автоматичний пошук сертифікату контрагента по коду ЄДРПОУ на сайтах АЦСК

Клієнти всіх АЦСК, ключі яких підтримуюються Сонатою зможуть використовувати свої ключі при обміні накладними. Роботи над новою версією програми будуть закінченні до кінця листопада 2014 р. Тому, вже в грудні, ще до набрання чинності змін до Податкового кодексу, ви зможете обмінюватись накладними з вашими контрагентами через Сонату.

Функція відправки та прийому накладної, створеної в Сонаті або імпортованої з іншої програми буде доступна в безкоштовній версії. Для того, щоб розшифрувати та переглянути накладну необхідно буде придбати ліцензію.

Щодо інших функцій програми, таких як імпорт, підписання та відправка звітів та накладних до ЄДР, ліцензійна політика залишається без змін. Це значить, що всі функції програми будуть працювати так, як і працюють зараз. Соната і надалі буде залишатись безкоштовною.

P.S. І не вірте представникам iFin, які телефонуються і розказують, що Соната буде платною після нового року. Цими дзвінками вони лише ще більше дискредитують свою компанію.

Функція відправки та прийому накладної, створеної в Сонаті або імпортованої з іншої програми буде доступна в безкоштовній версії. Для того, щоб розшифрувати та переглянути накладну необхідно буде придбати ліцензію.

Це що, безкоштовна версія ? Для чого тоді податкові накладні, якщо не можна буде їх розшифрувати та переглянути ?

Олександр Мартинюк (автор теми)

Для чого тоді податкові накладні, якщо не можна буде їх розшифрувати та переглянути ?

Можна буде, але заплативши за ліцензію. Безкоштовні у нас імпорт та відправка.

Соната не повністю безкоштовна програма, ми її такою ніколи і не називали. Деякі функцій безкоштовні, за деякі необхідно заплатити.

marinamikitenko

Підскажіть, може я щось не так зрозуміла. Якщо контрагент передає мені ПН з МЕДКА, то програма СОНАТА не зможе її прийняти, чи як? Чи можна з медка відправити на мою поштову скриньку накладну в форматі xml, щоб імпортувати потім її в програму СОНАТА.Поки що нічого не зрозуміла, мої контрагенти всі на МЕДКУ, як тоді мені бути? Підскажіть,"зайшла в глухий кут"!

Олександр Мартинюк (автор теми)

Якщо контрагент передає мені ПН з МЕДКА, то програма СОНАТА не зможе її прийняти, чи як?

В даний момент не зможе, тому що немає єдиного формату обміну накладними. Соната зможе прийняти накладні тільки від Сонати.

Поки що нічого не зрозуміла, мої контрагенти всі на МЕДКУ, як тоді мені бути? Підскажіть,"зайшла в глухий кут"!

Як варіант - перейти всім на використання Сонати.

Кардинал

Добрый день! > експорт захищених даних для надання в судові інстанції при з'ясуванні спірних питань

а это как? как это будет выглядеть?

Олександр Мартинюк (автор теми)

а это как? как это будет выглядеть?

Експорт захищених накладних буде відбуватись у форматі p7s, який підтримується "ІІТ Користувач ЦСК" - програмою, що має статуc надійного засобу ЕЦП. Ця програма має експертний висновок, безкоштовна, вільно розповсюджується сайтами АЦСК і дає можливість перевірити підписи на накладній: їх коректність, часову мітку і авторство.

З Сонатою це буде виглядати так:

  1. Експортуєте захищену отриману накладну до файлу p7s.
  2. Зберігаєте даний файл на флешку.
  3. Флешку надаєте в суд, як доказ, що даний котрагент відправив вам накладну.
  4. В суді за допомогою "ІІТ Користувача" перевіряється коректність наданих вами даних.
  5. Дані з перевіреної накладної та час її підписання слугують як доказ по справі.
Кардинал

А, это про НН... Понял, спасибо.

P.S. І не вірте представникам iFin, які телефонуються і розказують, що Соната буде платною після нового року. Цими дзвінками вони лише ще більше дискредитують свою компанію.

По сути Соната станет платной, т.к. нельзя будет увидеть полученные НН, а без них он нафиг не нужна. Типа как у Печкина: "принес посылку для вашего мальчика,... но посылку я вам не отдам, потому-что у вас докУментов нету".

Як варіант - перейти всім на використання Сонати.

Для того, щоб розшифрувати та переглянути накладну необхідно буде придбати ліцензію.

И как они по Вашему увидят присланную НН если не смогут ее расшифровать, проще будет перейти на медок, если все равно придется платить.

Олексій Доронін (партнер розробника)

И как они по Вашему увидят присланную НН если не смогут ее расшифровать, проще будет перейти на медок, если все равно придется платить.

Не верно т.к. предприятие будет иметь как покупателей так и продавцов с различным ПО! Попробуйте заставить контрагента перейти на другое ПО..... Ответа пока не существует.

Олександр Мартинюк (автор теми)

По сути Соната станет платной, т.к. нельзя будет увидеть полученные НН, а без них он нафиг не нужна. Типа как у Печкина: "принес посылку для вашего мальчика,... но посылку я вам не отдам, потому-что у вас докУментов нету".

Можна буде побачити основні реквізити: покупець, продавець, сума, кількість позицій товару.

И как они по Вашему увидят присланную НН если не смогут ее расшифровать, проще будет перейти на медок, если все равно придется платить.

Переходьте на Медок і платіть 1200 грн. за модуль "документообіг", або залишайтесь з Сонатою за 450 грн. і отримуйте обмін накладними разом зі звітністю.

Переходьте на Медок і платіть 1200 грн. за модуль "документообіг", або залишайтесь з Сонатою за 450 грн. і отримуйте обмін накладними разом зі звітністю.

Не правда! Ми купили ліцензію "Документообігу" Медка лише за 300гривень.

Олексій Доронін (партнер розробника)

Питання в тому, чи всі контрагенти готові перейти на ПЗ одного розробника. Підприємство, маючи відносини з різними контрагентами, НЕ ЗМОЖЕ забезпечити 100% використання ПЗ одного розробника у партнерів по бізнесу. Тому моя думка є такою : на першому етапі впровадження електронного адміністрування ПДВ підприємці будуть використовувати все ПЗ, яке використовують партнери.

Інше запитання, необхідність переходу на єдиний стандарт обміну ПН, рахую - немає ініціативи ДФС в цьому питанні, - відмініть Закон України № 1621.

Не верно т.к. предприятие будет иметь как покупателей так и продавцов с различным ПО!

Пользователь marinamikitenko пишет, что все ее контрагенты на медке, как ей быть, в ответ предлагают раздать всем контрагентам с медком бесплатную сонату. Я выразил сомнение, что в этом есть хоть какой-то смысл, и предположил, что marinamikitenko будет проще перейти на медок, чем пытаться заставить контрагентов пользоваться сонатой.

Можна буде побачити основні реквізити: покупець, продавець, сума, кількість позицій товару.

Т.е. НН расшифровывается но не показывается клиенту? Если Вы надеетесь таким способом срубить бабла на напуганных идиотскими законами бухгалтерах, то мне кажется, что реакция будет обратной.

Переходьте на Медок і платіть 1200 грн. за модуль "документообіг", або залишайтесь з Сонатою за 450 грн. і отримуйте обмін накладними разом зі звітністю.

Как я ненавижу лжецов! Специально зашел на сайт медка: Програма «M.E.Doc IS» Модуль «Електронний документообіг» стоит 300Грн. Это было во первых. Во вторых, у вас еще нет обмена накладными, и не известно когда будет и будет ли работать с другими программами обмена, т.е. за 450 грн можно получить дополнительный гимор, вместо заявленного обмена НН. И в третьих, Соната после нового года станет платной, точка.

Я не пытаюсь кого-то отговорить от использования Сонаты, я пытаюсь указать на очевидную глупость. Вымогательством, да еще и на основе искусственно созданной проблемы, вы денег не заработаете, только пользователей распугаете.

Полностью электронные НН можно сделать только на основе серверов ДПI, т.к. все НН будут регистрироваться, то и получать их нужно из реестра. Продавец регистрирует НН в реестре, покупатель делает запрос и получает НН. При этом будет совершенно без разницы, какое ПО они используют.

Лично я надеюсь, что дебильный закон не будет внедрен. Это будет проверка на адекватность новой власти.

Олександр Мартинюк (автор теми)

Т.е. НН расшифровывается но не показывается клиенту? Если Вы надеетесь таким способом срубить бабла на напуганных идиотскими законами бухгалтерах, то мне кажется, что реакция будет обратной.

Ні, в тексті повідомлення будуть основні реквізити, щоб надати інформацію від кого прийшла накладна і на яку суму. Це не сама накладна, це повідомлення не має смислу зберігати. Сама ПН буде зберігатись у форматі XML, затвердженому Фіскальною службою.

Как я ненавижу лжецов! Специально зашел на сайт медка: Програма «M.E.Doc IS» Модуль «Електронний документообіг» стоит 300Грн.

Я теж не люблю брехунів, тому давайте розберемось в їх ціноутворенні. Зайдіть будь ласка, ще раз на сторінку з цінами на модуль Документообіг.

  • Програма «M.E.Doc IS» Модуль «Електронний документообіг» на рік - 500 грн. повна версія
  • Пакети оновлень до програми «M.E.Doc IS» Модуль «Електронний документообіг» на рік - 500 грн. - це оновлення і технічна підтрика.
  • Додаткова можливість програми «M.E.Doc IS» Модуль «Електронний документообіг»: використання ЕЦП інших ЦСК на рік - 300 грн. - це можливість використовувати ЕЦП від Міндоходів та Ключових систем, а це більшість наших клєінтів.

А тепер давайте складемо все разом: 500 + 500 + 200 = 1200 грн. Це сума за повну версію на рік з оновленнями, технічною підтримкою і можливістю використовувати ключі Міндоходів, КС, Мастеркей, ІВК. І це тільки модуль "документообіг", за модуль "звітність" вони додатково хочуть ще 1800 грн.

Лійцензія Сонати включає в себе програму, оновлення, тех.підтримку, можливість використання ключів всіх АЦСК, створення звітності і обмін накладними. І це все за за 450 грн. для юр. осіб і за 200 для ФОП.

Во вторых, у вас еще нет обмена накладными, и не известно когда будет и будет ли работать с другими программами обмена, т.е. за 450 грн можно получить дополнительный гимор, вместо заявленного обмена НН.

24 або 25 листопада буде оновлення до версії 0.10, де буде реалізовано функцію обміну накладними. З іншими програмами обмін накладними працювати не буде, тільки між Сонатами.

И в третьих, Соната после нового года станет платной, точка.

Соната є і залишиться безкоштовною для підписання та відправки звітності та ПН. Обмін накладними буде платною функцією. Зрозумійте, що ми вибрали таку тарифну політику, коли деякі функції безкоштовні, а деякі доступні тільки за наявності ліцензії, тобто платні. Тому, говорити про платну і безплатну Сонату неокретно, треба говорити про платні і безплатні функції програми, які ми відкрито публікуємо на сторінці завантаження.

Я не пытаюсь кого-то отговорить от использования Сонаты, я пытаюсь указать на очевидную глупость. Вымогательством, да еще и на основе искусственно созданной проблемы, вы денег не заработаете, только пользователей распугаете.

Це ви говорите очевидну глупость. Нічого ми не вимагаємо. Ми компанія, яка пише і продає програму. Це наш хліб. І тільки ми самі і ринок диктує нам умови, тільки він визначає тарифи і ліцензійні обмеження. Тому це наше законне право продавати ліцензії по тій ціні, яку ми визначаємо. Це те саме, що ви прийшли на ринок за хлібом і заявляєте, що у вас вимагають гроші. Не потрібна річ - не купуйте, я до вас додому не прийшов з бітою і не говорю "плати".

Полностью электронные НН можно сделать только на основе серверов ДПI, т.к. все НН будут регистрироваться, то и получать их нужно из реестра. Продавец регистрирует НН в реестре, покупатель делает запрос и получает НН. При этом будет совершенно без разницы, какое ПО они используют.

Ви описуєте ідеальний варіант. Але це не передбачено законом. Тобто, наразі немає такої можливості і вона не планується згідно змін в Податковому кодексі. Як тільки така можливість з'явиться, обмін накладними між контрагентами буде непотрібний. Зараз з ЄДР можна отримати лише витяг, тому функцію обміну накладними закон перекладає на котрагентів.

Лично я надеюсь, что дебильный закон не будет внедрен. Это будет проверка на адекватность новой власти.

Особисто я сподіваюсь, що ПДВ взагалі скасують і ми побудуємо чесну і відкриту Європейську державу.

Я теж не люблю брехунів, тому давайте розберемось в їх ціноутворенні. ....

А тепер давайте складемо все разом: 500 + 500 + 200 = 1200 грн.

Зачем считать полную версию и обновления/поддержку? Обновления приходят автоматом на все версии, включая демо. Чуть выше mch412 писал, что они купили только ЭДО, можно у него проконсультироваться требуется ли еще что-то помимо ключей. Да, вот про ключи я действительно забыл, так что получается 300 + 200 = 500 грн. против 450.

Вообще конечно у них на сайте совершенно невозможно выяснить, что именно можно делать в той или иной версии и что означает полная и неполная версии. И вообще, их политика цен и "развития" программы, подвигла многих искать альтернативу, кто-то возможно собирался осесть на Сонате. Сейчас Соната перенимает опыт медка по вымогательству, значит и в дальнейшем можно ожидать той же свистопляски как и в медке. :(

Обмін накладними буде платною функцією. Зрозумійте, що ми вибрали таку тарифну політику, коли деякі функції безкоштовні, а деякі доступні тільки за наявності ліцензії, тобто платні.

Никаких претензий нет, просто если бы данная функция была введена ДО запрета обменом бумажными НН, это выглядело бы логичным. Но когда, вводится обязаловка, экстренное введение платной функции выглядит как попытка срубить бабла на искусственной проблеме. Подобное уже было, когда всех перевели на электронную отчетность, при этом ключи можно было заказать лишь у нескольких компаний, но по "странному" стечению обстоятельств реально можно было заказать только АЦСК Украина. Бесплатные ключи появились только через год. Сейчас очень похожая ситуация, которая очень напоминает коррупционную схему по лоббированию медка, видать у них продажи просели. Поэтому, в свете последних событий, бесплатная Соната после нового года станет платной, ведь НН получать нужно всем, бумажные уже не будут выдаться, т.е. либо платная Соната, либо переход на другое ПО.

Особисто я сподіваюсь, що ПДВ взагалі скасують і ми побудуємо чесну і відкриту Європейську державу.

Ваши бы слова да Богу бы в уши.

Олексій Доронін (партнер розробника)

"ВИМАГАТЕЛЬСТВО — за кримінальним законодавством України — злочин проти власності. В. посягає також на особу. В. полягає у вимозі передати майно чи майнові права або вчинення дій майнового характеру з погрозою скоєння насильницьких дій щодо особи, у віданні, під охороною або у власності якої це майно знаходиться, а також щодо близьких їй осіб; розголошення відомостей, які потерпілий або його близькі бажають зберегти в таємниці; пошкодження або знищення їхнього майна або майна, яке знаходиться в їхньому віданні або під їхньою охороною."

Юридичні терміни. Тлумачний словник/ Ю70 В.Г. Гончаренко, П.П. Андрушко, Т.П. Базова та ін.; за ред. В.Г. Гончаренка. — 2-ге вид., стереотипне.— К.: Либідь, 2004. — 320 с.

Олексій Доронін (партнер розробника)

Ще раз нагадаю всім свою тезу про НЕМОЖЛИВІСТЬ нав'язати контрагентам використання ПЗ одного розробника. Якщо пан gyrbyd рахує неможливим використовувати в своїй роботі ПЗ "СОНАТА", - нехай переконає в цьому своїх контрагентів.

В кінцевому результаті вибір за користувачами різноманітного програмного забезпечення.

Валерій, Павло (партнер розробника)

gyrbyd , ДА ВЫ ПОЛУЧАЕТСЯ ПРОСТО ВРЁТЕ

Соната после нового года станет платной, точка.

откуда у Вас такая "осведомленность" ? На рынке ЭЦП есть некие так называемые "конкуренты", которые распространяют подобную ложь, пытаясь переманить на своё ПО или же на он-лайн системы. Вы случаем не из таких??? Не распространяйте заведомо неправдивую информацию!

Еще раз информация от разработчиков ПО Соната:

"Соната є і залишиться безкоштовною для підписання та відправки звітності та ПН. Обмін накладними буде платною функцією. Зрозумійте, що ми вибрали таку тарифну політику, коли деякі функції безкоштовні, а деякі доступні тільки за наявності ліцензії, тобто платні. Тому, говорити про платну і безплатну Сонату неокретно, треба говорити про платні і безплатні функції програми, які ми відкрито публікуємо на сторінці завантаження."

Кому нужны все функции - тот может приобрести лицензию, кому достаточно использовать Сонату как инструмент для подписи - пользуется бесплатно. Всегда.

Ну раз такое количество людей волнует совмещение формата передачи НН именно между Медком и Сонатой, может реализовать в Сонате алгоритм приема/передачи идентичный медковскому. Или их формат приема/передачи НН засекречен? И тогда человек, купивший Сонату скажет своему контрагенту с Медком - я купил за 450, а вы за 500-2500 грн. И те задумаються.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua