ФОП Перехід з єдиного податку 3 група на загальну систему

Олександр Оле (автор теми)
17.03.2023, 10:17 (Відредаговано: 17.03.2023, 10:23)

Доброго дня. Питання яке виникло при подачі звітності за 1й квартал 2021 року. Що до цього часу зроблено: 1.) Написано 2 листи в податкову через кабінет платника податків 2.) Написано листи розробнику електронного кабінету податкової та розробнику електронного кабінету пенсійного фонду 3.) Телефонні розмови з розробником електронного кабінету податкової (директором) 4.) Безліч дзвінків на гарячу лінію податкової 5.) Консультації з консультантами в податковій (де знайти інспекторів не зрозуміло) 6.) Перечитано безліч статей по законодавству Результату ніякого, замкнуте коло! Суть проблеми: ФОП з 2 кварталу 2021 року переходить з єдиного податку 3група на загальну систему. Перед подачею заяви про перехід, стан розрахунків з бюджетом по єдиному податку та ЄСВ по нулям. Подається заява про перехід. Подається звіт F0103307 Податкова декларацiя платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) з додатком про ЄСВ та позначкою про перехід на сплату іншого податку - квитанцій немає декілька днів, подається повторно - система відповідає що Додаток додаток до декларації вже є в системі. Подаю звітну нову - система відповідає квитанцією 2 що пакет прийнято. Звіт подавався декілька раз, але квитанції №2 поприходили вже після кінцевого терміну подачі звітності (з великим запізненням у днях).

В результаті : В стані розрахунків з бюджетом(у електронному кабінеті податкової) висить переплата по ЕСВ та єдиному податку (нарахувань по декларації та додатку немає, хоча в меню звітності видно подані декларації та квитанції №2 зі статусом прийнято). В електронному кабінеті пенсійного фонду нарахування помісячно видно що нарахувалися, але довідково зазначено що за данними податкової переплата складає величину що в 2(два)!!! рази більша ніж у кабінеті податкової (хоча там залишок має бути нульовим, бо звіти прийняті і податки по цим звітам сплачені).

Консульанти податкової рекомендують подати уточнюючий розрахунок. Але що уточнювати (адже розрахунок подано вірно) ? Певно, при уточнені буде штраф? Думаю, що така ситуація не тільки в мене. Як вирішуються подібні питання? Попередньо дякую. P.S. Звіт F0100111 Податкова декларацiя про майновий стан i доходи (для пiдприємця або особи, яка припинила пiдприємницьку дiяльнiсть протягом звiтного року) теж був поданий при переході на загальну систему.

Ще нюанс код ДПІ 1013, район Києво-Святошинський, який став Фастівським (можливо тут проблема)?

Вiталій (адміністратор)

Ваші запитання стосуються методології подання звітності. А на них точно може відповісти тільки ДПС. Якщо ж вам потрібен неофіційний коментар, то варто звернутися до відповідних бухгалтерських чи податкових консультантів. Ми ж надаємо відповіді щодо технічних питань, пов'язаних із Сонатою.

Олександр Оле (автор теми)
17.03.2023, 16:45 (Відредаговано: 17.03.2023, 16:46)

Дякую Вам за відповідь і за змістовні відповіді що даєте на форумі, завжди їх читаю і вважаю їх дуже професійними. Вважав що ситуація повязана з певною програмною алгоритмізацією у роботі программ на стороні податкової та пенсійного фонду (що не розкрита користувачу), яка прямо впливає на программи сторонніх розробників ПЗ (у тому числі і Вашого ПЗ). Свого часу чимало було публікацій на цю тему (наприклад https://www.golovbukh.ua/question/3530-vdsutnya-kvitantsya-2-pri-podach-kvartalno-zvtnost-shcho-robiti), але судячи з усього питання так і не вирішилося... Дякую.

Вiталій (адміністратор)

ПС. Стаття за посиланням, яке ви надали, стосується квитанцій зі смайлами, коли звіт ЄСВ через технічні проблеми не передається від ДПС до ПФУ.
У вашому ж випадку, на мою думку, треба спочатку дізнатися у ДПІ, чи прийняли та обробили вашу заяву про перехід на загальну систему, та з якого періоду реально зафіксовано цей перехід у базі даних ДПС. Бо через технічні негаразди на шлюзі установи технічне переведення вас на загальну систему може відбутися будь-коди, ато і не відбутися взагалі, незважаючи на позитивну квитанцію. Коли будете точно знати, з якого числа ви на загальній системі у ДПС, тоді від цього вже можете будувати аналіз переплат та недонарахувань, які відображаються у Кабінеті ДПС. Але треба мати на увазі, що у Кабінеті теж часто показують якусь єресь або рахують з великим запізненням, принаймні так пишуть користувачі. Як у такому випадку дізнатися реальний стан справ, мені на жаль не відомо.

Ще нюанс код ДПІ 1013, район Києво-Святошинський, який став Фастівським (можливо тут проблема)?

Олександр Оле (автор теми)

Якщо зміни торкнулися тільки назви ДПІ, а її код залишився незмінним, то можете на це не зважати. У електронних системах завжди використовується тільки код інспекції, а не назва.

Олександр Оле (автор теми)

Щиро дякую всім, хто приймав участь у вирішенні питання, а саме: Головному управлінню ДПС у Київській області, інспекторам ДПС Києво-Святошинського району, розробнику електронного кабінету податкової та розробнику електронного кабінету пенсійного фонду та звичайно розробникам ПЗ Соната, які завжди та кваліфіковано надають відповіді. Питання вирішилося. Було цікаво). Як то кажуть: якби не було проблем, то ми так довго не жили б, бо потрібно всі їх вирішити)).

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua