Шановні користувачі!
На порозі нового звітного періоду хочемо нагадати вам про вдосконалення та нові функції стосовно обліку ПДВ (і не тільки), які Соната впровадила у другому кварталі цього року.
Загальні параметри податкових накладних
Службове внесення
Внесення може бути різних типів відповідно до типів документів, які воно заміняє - ПН, РК, МД, ЧК та інші бухгалтерські документи (БО). Створення доступне як у списку виданих, так і отриманих ПН. Для специфічних типів документів (БО, МД, ЧК) службове внесення - це єдиний варіант створення у Сонаті, адже податковою такі документи не приймаються в електронному вигляді.
Створення або редагування Службового внесення відбувається за допомогою окремого вікна, де присутні усі необхідні параметри податкового документу:
Жовті поля треба заповнити обов'язково, білі - за необхідності, сірі - розраховуються автоматично. Прізвище особи, яка склала документ, присутнє скоріше для інформативності, адже ні на що не впливає при подальшому заповненні декларації ПДВ. Також, його можна використати, як примітку.
Після створення Службове внесення присутнє у списку податкових накладних, воно реагує на фільтри та використовується при консолідації в декларації ПДВ. Також, можна змінити його параметри через властивості. Але для нього недоступні більшість операцій щодо податкових накладних - відкриття документом, підписання, відправлення, створення копії чи нової версії, експорт тощо.
Зверніть увагу, що при видаленні Службового внесення воно не переміщується до Кошику, а видаляється одразу з програми.
Підбір ціни
Якщо кількість зафіксована галкою "Фіксована", то автоматично змінюватися буде ціна, і навпаки. При цьому, принаймні одна галка "Фіксована" повинна бути знятою - саме цей показник буде підбиратися автоматично.
Натиснувши кнопку "Гаразд", ви перенесете підібрані суми одразу на бланк накладної.
Для ПН обидві кнопки "?" працюють однаково. Підбір для РК працює попарно для відповідних колонок: коригування кількості у графі 7 рахується з ціною графи 8, а коригування ціни графи 9 - з кількістю графи 10.
Інформація у розрізі
Ціла група корисних функції для блоку податкових накладних, яка дозволяє отримати зведену інформацію щодо сум у розрізі різних параметрів: товарів та послуг, контрагентів, податкових пільг та типів причини (ненадання отримувачу).
Інформація доступна за кнопкою "Додатково - Інформація у розрізі", а також за відповідним пунктом контекстного меню у списках виданих та отриманих податкових накладних. Аналогічна опція додана також для акцизних накладних - у розрізі товарів та контрагентів.
Інформація стосується списку документів, який при цьому відображений у програмі; тобто ви можете відфільтрувати список накладних за власними потребами, а потім отримати для цього списку суми у потрібному розрізі. Обробка великого списку накладних може зайняти певний час.
Список у розрізі контрагентів - ієрархічний за наявності філій; у такому випадку ви отримуєте інформацію окремо по кожній філії та основному підприємству, а також разом по контрагенту (за ІПН). Отриману інформацію у будь-якому розрізі можна експортувати до таблиці Excel.
Блокування полів
Останнє нововведення наразі впроваджене тільки для Розрахунку сум доходу (J/F0500106 з додатками, новий ЄСВ), але у майбутньому буде розширене на інші звіти.
Воно дозволяє зафіксувати значення окремого поля (наприклад, внесене вручну) так, щоб це поле не змінювалося при розрахунку звіту. При цьому, розрахунок інших полів буде враховувати зафіксоване значення. Це зручно для звітності, де правила розрахунку можуть бути неоднозначними або залежать від факторів, що відсутні у самому звіті.
Така опція доступна у контекстному меню кожного поля (пункт "Фіксоване значення"). Якщо значення поля зафіксоване, то цей пункт буде відмічений галкою; повторним вибором "фіксованого значення" у контекстному меню можна вимкнути фіксацію.
Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua