Вийшла нова версія програми 0.27.20

Вiталій (адміністратор)

Вийшла нова версія програми "Соната"


У версії 0.27.20

Додано:

  • Блокування полів - нова функція програми, що дозволяє зафіксувати значення окремого поля (наприклад, внесене вручну) так, щоб воно не змінювалося при розрахунку звіту. При цьому, розрахунок інших полів буде враховувати зафіксоване значення. Це зручно для звітності, де правила розрахунку можуть бути неоднозначними або залежать від факторів, що відсутні у самому звіті. Така опція наразі активна тільки для Розрахунку сум доходу / ЄСВ (J/F0500106) та його додатків, але у майбутньому буде розширена на інші звіти. Вона доступна у контекстному меню кожного поля (пункт "Фіксоване значення"). Якщо значення поля зафіксоване, то цей пункт буде відмічений галкою; повторним вибором "фіксованого значення" у контекстному меню можна вимкнути фіксацію.
    Фіксоване поле виділяється на бланку іншим кольором фону (помаранчевий). За наявності у звіті фіксованих полів праворуч над бланком з'являється відповідне нагадування; там же є опція "Зняти фіксацію", що дозволяє зняти фіксацію одразу з усіх полів документу, повернувши його до початкового стану. Фіксація полів зберігається разом зі збереженням звіту та залишається, поки користувач її не зніме - навіть після перезапуску програми.
  • Список фільтрів - новий зручний список фільтрів користувача, що дозволяє управляти фільтрами, створеними самостійно. Новий список доступний за пунктом "Список усіх фільтрів" у старому списку між стандартними фільтрами та фільтрами користувача. Новий список дозволяє створювати, обирати, редагувати та видаляти (одразу кілька) фільтри; є можливість сортування фільтрів за часом останнього використання (стандартно) та назвою; поточний фільтр виділяється у списку шрифтом.
    Також, змінено порядок сортування фільтрів у старому ("швидкому") списку - за часом останнього використання, а не створення; останні зверху. Окрім того, обмежено максимальну кількість фільтрів у швидкому списку до 30; інші (старіші) доступні тільки у новому списку. Новий спосіб сортування буде застосовуватися тільки для тих фільтрів, що будуть обрані (встановлені) вже після оновлення програми. При цьому, фільтри, що не використовуються, будуть поступово спускатися вниз.
  • Нові форми ДПС - нові податкові бланки, а також перевірка, розрахунок та експорт у PDF до них: J/F0210602, J/F0210702 (доступні з 01.07.2021), F1301803, F1401803.
  • Інформація у розрізі - для накладних (ПН та акциз) варіант інформації у розрізі товарів та послуг розділено на дві окремі вибірки: за кодом (УКТЗЕД / ДКПП) та назвою. Відповідно, із варіантом "Інформація у розрізі - Товарів та послуг (за назвою)" з'явилася можливість розділяти у вибірці різні товари з однаковим кодом.
  • Сертифікати - нові сертифікати ЦСК "Україна".

Виправлено:

  • Редагування фільтру - некоректний перехід між полями за кнопкою Tab у вікні створення/редагування фільтру.
  • Логіка 4ДФ - деякі помилки у розрахунку та перевірці звіту 4ДФ (J/F0510406), у тому числі при застосуванні пільг.
  • Копіювання ЄСВ - при копіюванні чи зміні властивостей Розрахунку сум доходу (J/F0500106) та його додатків в окремих випадках змінювалися деякі поля документу (наприклад, код КАТОТТГ).
  • Текст у квитанції - помилка, за якою у програмі в деяких випадках не відображався текст приміток до Квитанції №1 ДПС.
  • Логіка ДПС - помилка, за якою у певних ситуаціях розрахунок та перевірка податкових звітів враховували додатки, які були щойно видалені.
  • Імпорт із DBF - повернуто опцію імпорту даних з DBF для податкових накладних та РК.
  • Старий ЄСВ - помилка "Документ містить більше..." при спробі створення чи відкриття ЄСВ за формою, що діяла до 2016 року (E04).

Змінено:

  • Форми ДПС - змінено податкові бланки відповідно до інформації, опублікованої ДПС: F1315001, J/F1315101, J/F1315201.
  • Формат значень - змінено кількість знаків після коми для числових полів статистичного звіту 4-сг (S2700413).
  • Довідники - оновлено довідники Класифікації доходів бюджету та причин звільнення.

Перейти до сторінки завантаження

Завантажити зі стороннього ресурсу

Выпадающий список фильтров пользователя (не путать с новым удобным списком фильтров пользователя) теперь сортируется по времени последнего использования. Т.е., пользователь теперь в принципе не имеет возможности хоть как-то отсортировать список своих фильтров. В "новом удобном списке фильтров пользователя" есть возможность сортировать фильтры по наименованию или по времени последнего использования. Может научить Сонату сохранять выбранный порядок сортировки, а главное, переносить этот порядок на выпадающий список? Кстати, "новый удобный список фильтров пользователя" действительно удобный. Спасибо.

Вiталій (адміністратор)

Т.е., пользователь теперь в принципе не имеет возможности хоть как-то отсортировать список своих фильтров.

Urok

Раніше теж не міг) Фільтри до оновлення автоматично сортувалися за датою їх створення, а тепер - за датою використання. Як на мене, зараз більш зручне сортування.

В "новом удобном списке фильтров пользователя" есть возможность сортировать фильтры по наименованию или по времени последнего использования. Может научить Сонату сохранять выбранный порядок сортировки, а главное, переносить этот порядок на выпадающий список?

Urok

Не думаю, що у цьому є сенс. Сортування за назвою корисне, коли треба найти якийсь фільтр, знаючи його найменування. Тобто, це "одноразова" операція - знайшов і все. Навряд чи комусь потрібно винести наверх "швидкого" списку усі фільтри, що починаються на літеру "А", навіть якщо вони вже три роки не використовуються.

Тетяна Муренченко

Добрий день! При формуванні додатку 2 до податкової декларації з ПДВ, натискаючи консолідація даних у додаток 2 підтягується тільки один рядок поточного звіту, рядки з попереднього звіту не додаються у додаток

Вiталій (адміністратор)

Консолідація у додатку 2 досить складна - вона залежить від рядків 9, 17, 16.1, 21 поточної декларації, а також від додатка 2 за попередній період. Тому, на основі наданої вами інформації неможливо сказати, чому Соната робить саме так.
Зателефонуйте до нашої підтримки у Херсоні завтра у робочий час - https://sonata.biz.ua/help/support. До вас підключаться та проаналізують ситуацію.

Urok
16.06.2021, 01:16 (Відредаговано: 16.06.2021, 06:20)

Касательно фильтров пользователя. Соната так и не имеет для документов и отчетов отбора по дате (ни по каким датам). Пользователи создают фильтры наподобие "2019-12". Я сейчас проверил предыдущую версию Сонаты. Вновь созданный фильтр с названием "2019-12" встал между "2019" и "2020", а не в конце списка или в начале. Утверждение "Фільтри до оновлення автоматично сортувалися за датою їх створення" не подтвердилось. Похоже, фильтры все-таки сортируются по названию. И повторюсь, использованный сегодня фильтр декабря 2019 года, думаю, завтра удобнее искать между ноябрем 2019 и январем 2020, а не в начале списка. Та и букву "А" обычный человек ищет в начале списка, особенно через три года. Хотя, может я уже к обычным не отношусь и искать вещь не там, где она должна быть, а там где ты её последний раз бросил, стало нормой? :)

Вiталій (адміністратор)

Поки зберемо інформацію щодо зручності нових фільтрів від інших користувачів. Можливо, потім це буде змінено.

Касательно фильтров пользователя. Соната так и не имеет для документов и отчетов отбора по дате (ни по каким датам).

Urok

Тобто?
Які ще дати потрібні для звітів?
вставте опис до зображення

Исправляюсь, читать нужно так: Соната так и не имеет для документов и отчетов отбора по дате (ни по каким датам), кроме как через фильтры пользователя. Этим я желаю подчеркнуть то, что фильтры, в которых участвуют даты, скорее всего, пользователь хотел бы упорядочить по датам. Если говорить о фильтрах до версии 0.27.20, то это можно было сделать через названия фильтров.

Вiталій (адміністратор)

Соната так и не имеет для документов и отчетов отбора по дате (ни по каким датам), кроме как через фильтры пользователя

Urok

У нас є стандартні фільтри - Створені сьогодні, Створені цього місяця.
Можна замінити їх так, щоб вони реагували не на дату створення, а наприклад, на звітний період, але я гадаю, що це призведе до великої плутанини та негативу серед користувачів.

У стандартных фильтров, которые Вы указали, есть свои пользователи и не будем их путать. Я же имел ввиду даты, которые описывают период, в котором участвуют документы/отчеты. Как по мне, то Сонате не хватает "стандартного фильтра с выбором стандартных бухгалтерских периодов" по аналогии с выбором периода в окне создания отчетов. Хотелось бы кроме (или вместо) создания отдельного фильтра пользователя, интерактивно устанавливать отбор по периодам в таблицах с документами. Но, это уже другая тема :)

Вiталій (адміністратор)

Тепер ідея зрозуміла, але, дійсно, це потребує деяких глобальних та системних змін у програмі.
Можливо, з часом.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua