Нова Декларація з ПДВ

Віталій Міхов (адміністратор)
01.04.2021, 17:13 (Відредаговано: 02.04.2021, 17:17)

Доброго дня.

Починаючи з версії Сонати 0.27.15, ми маємо нову форму податкової декларації з ПДВ (23) та новий механізм її консолідації. Розглянемо докладніше, що змінилося, і як із цим тепер працювати.


Спочатку, глянемо на важливі моменти та зміни у нормативах:

 • До Декларації та додатків унесено актуальні зміни стосовно нової ставки 14% оподаткування для агробізнесу.
 • Додатки 1 та 5 старої форми декларації об'єднано - тепер це новий Додаток 1, в якому зазначається інформація, щодо накладних (таблиці 1.1, 2.1) та розрахунків коригування (таблиці 1.2, 2.2).
 • При цьому, в податкових зобов'язаннях (Розділ І) Додатка 1 тепер треба вказувати не всі накладні, виписані у звітному періоді - а тільки ті з них, які ще НЕ були зареєстровані на дату подання декларації. Тут визначальним стає поле "Дата подання" у нижній частині декларації. Для самої декларації щодо податкових зобов'язань (Розділ І) такої умови немає - як і раніше вказуємо суму по всім ПН та РК.
 • У Таблиці 1.2 Додатка 1 вказуються тільки "позитивні" РК, тобто такі, що збільшують суму ПЗ.
 • У Розділі І (ПЗ) Додатка 1 інформація вказується у розрізі кожної накладної чи РК, а у Розділі ІІ (ПК) - у розрізі контрагентів.
 • Коригування ПЗ по рядках 4 та 5 Декларації тепер вказуються окремими рядками (4.1.1, 4.2.1, 4.3.1, 5.1.1). При цьому, сума рядка 5.1.1 входить також до рядка 5.1; але суми 4.1.1, 4.2.1, 4.3.1 не входять до відповідних рядків 4.1, 4.2, 4.3.
 • Оскільки "старий" Додаток 5 було виключено, то тепер нумерація інших додатків після нього змінилася: був Додаток 6 - став Додаток 5, був Додаток 7 - став Додаток 6 і т.д.

Тепер, щодо змін у роботі Сонати з декларацією ПДВ та податковими накладними:

 • Як і раніше, при консолідації ПДВ враховуються ПН та РК, у яких параметр "До декларації за" (у властивостях) відповідає звітному періоду декларації.
 • Але тепер параметр "До декларації за" автоматично визначається більш коректно (відповідно до ПКУ) - наприклад, невчасно зареєстровані отримані накладні попадають до декларації у період реєстрації, а не складання.
 • Параметр "До декларації за" у властивостях накладної можна змінити - для випадків, визначених ПКУ. Наприклад, для отриманих накладних - протягом 1095 днів від дати складання (але не пізніше дати реєстрації). Соната попереджатиме, якщо ви вкажете у цьому параметрі період, який не відповідає законодавству.
 • Колонки "Період" та "Рік" у списку накладних, що раніше відображали технічні параметри накладних, тепер показують період декларації, до якої буде включена ця накладна. Тепер це - важливі параметри у веденні ПДВ. Колонку "Період" перейменовано на "Місяць".
 • Із властивостей накладної прибрано параметри, що не використовуються - зокрема "Тип накладної" (ПН, РК, МД, ЧК...). Тепер тип ПН/РК визначається чаркодом документу, а накладні колишніх типів МД, ЧК та ін. можна розподілити у декларації за допомогою параметру "До рядка декларації".
 • Підтримку консолідації з Реєстру ПН (J/F1201508) припинено у зв'язку зі значною застарілістю цього документу та відсутністю в ньому нових важливих параметрів. Тому, нова декларація версії 23 завжди буде консолідуватися зі списку накладних, незважаючи на відповідне налаштування у параметрах програми.
 • Незважаючи на те, що сам Реєстр поки залишається у програмі, користуватися ним для звіряння не рекомендується. По-перше, через відсутність у ньому нових параметрів, по-друге, через зміну способу визначення параметру "До декларації за". У випадку наявності прострочених ПН/РК, можуть бути ситуації, коли суми Реєстру та консолідованої Декларації відрізнятимуться.
 • Точну звірку за звітний період у розрізі документів можна зробити за допомогою нового фільтру податкових накладних. Вкажіть у полях "До декларації за" звітний період декларації і Соната покаже вам саме ті ПН/РК, які будуть використовуватися при консолідації Декларації за цей період. Цей список для зручності можна експортувати у вигляді таблиці Excel (тепер туди додаються суми вартісних показників).

вставте опис до зображення . . вставте опис до зображення

Рекомендований алгоритм заповнення декларації ПДВ залишився таким, як і раніше: спочатку консолідація та перевірка додатка 1, потім інших потрібних додатків, потім консолідація, розрахунок та перевірка Декларації.

lyvyni.sveta

а где ссылка для скачивания на новую версию ?

Віталій Міхов (адміністратор)

Зверху над форумом є "ЗАВАНТАЖИТИ". Там завжди посилання на останню версію.

Доброго дня! Підкажіть, якщо немає ПН які НЕ зареєстровані у звітньому періоді, і РК немає, Додаток 1 все одно подається "пустим"? Чи його тоді взагалі не треба подавати разом з Декларацією?

Віталій Міхов (адміністратор)

Про це вам краще дізнатися у податковій, адже ми консультуємо з питань, що стосуються програми, а не методології заповнення звітності.

SvitlanaY
14.04.2021, 09:49 (Відредаговано: 14.04.2021, 09:54)

Доброго дня. До Таблиці 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу Додатку 1 (J0200523) декларації з ПДВ не коректно підтягуються дані. У нас в березні було зареєстровано три РК на повернення передплати від постачальника: суми ПДВ за РК № 17 - мінус 72,39; № 16 - мінус 704,33 та №15 - мінус 244,27. До рядка 14 самої декларації сума з РК підтягнулася правильна, тобто база та ПДВ з наших РК №15-17 на загальну суму ПДВ мінус 1020,99. А ось до Таблиці 2.2 Додатку 1 вони підтягнулися трьома рядками, але наростаючим підсумком: 1. Загальна база за РК №15-17 та загальний ПДВ за РК №15-17 (- 1020,99). 2. Загальна база за РК №16-17 на суму ПДВ за ними ж ( - 776,72). 3. База за РК №17 та ПДВ за ним (-72,39). Загальна сума по графі 5 Таблиці 2.2 відповідно дорівнює -1870,00, що не відповідає дійсності. При цьому звіт проходить перевірку на коректність.

Віталій Міхов (адміністратор)

Так, у таблиці 2.2 є проблема із консолідацією, і відповідно, з перевіркою.
Виправимо у наступному оновленні, сьогодні або завтра.

SvitlanaY

Добре. Дякую.

Ситуація наступна. Є імпорт, тобто податковий кредит за рахунок зареєстрованої ВМД. Роблю в програмі в ручному режимі вхідний податковий документ МДЕ, який відповідно не є зареєстрованим у реєстрі, бо МДЕ вони самі по собі в нашій державі. Наразі при створенні звіту ці МДЕ потрапляють до додатку 1 як не зареєстровані ПН та до рядка 10, але ж вони не повинні туди потрапляти. Ці суми повинні потрапляти до рядку 11 декларації.
вставте опис до зображення

Раніше це все (заповнення декларації) було автоматично, а зараз декларація вірно заповнюється тільки якщо в самому документі вказати що він потрапляє до рядка 11. Це так програма тепер буде працювати завжди? вставте опис до зображення

Віталій Міхов (адміністратор)

Раніше це теж не було автоматично. Треба було у властивостях накладної встановити тип "МДЕ".
А тепер у тих же властивостях замість цього треба встановити "до рядка - 11". З точки зору зручності нічого не змінилося, просто інший параметр.

Соната 0.27.17.2, отчет J0200123 (ПДВ), Додаток Д1: Податкові зобов’язання, таб 1.1 и таб. 1.2 - пусто; Податковий кредит, таб 2.1 - заполнено. ряд. 1.1 Основного "Обсяги постачання", колонка A и Б - заполнено. Теперь так должно быть?

Олексій Доронін (партнер розробника)

Уважно прочитайте порядок заповнення новоі деклараціі та перше повідомлення в цій гілці форуму

Віталій Міхов (адміністратор)

в податкових зобов'язаннях (Розділ І) Додатка 1 тепер треба вказувати не всі накладні, виписані у звітному періоді - а тільки ті з них, які ще НЕ були зареєстровані на дату подання декларації. Тут визначальним стає поле "Дата подання" у нижній частині декларації. Для самої декларації щодо податкових зобов'язань (Розділ І) такої умови немає - як і раніше вказуємо суму по всім ПН та РК.

Віталій Міхов (адміністратор)

vv.2012
18.06.2021, 17:26 (Відредаговано: 18.06.2021, 17:26)

Зауваження по J0215223. Якщо вже реалізована така перевірка рядків (які тепер заповнюються догори дриґом), то кнопку "Додати рядок" потрібно робити зверху. Бо це ж не Ексель, скопіювати і зсунути на рядок не виходить.

2021-06-18-163003

Віталій Міхов (адміністратор)

Це наразі проблематично зробити.

baza_kuznbuh@ukr.net

Доброго дня. Чому у Податкову Декларацію із ПДВ: Податковий кредит із нульовою ставкою (на даний час це цигарки) автоматично "тягне" суми із податкових накладних, а у Податкові зобов'язання - "не втягує"?

Віталій Міхов (адміністратор)

Це залежить від факторів у самій ПН.

Якщо ми говоримо про саму декларацію J/F0200123, то до рядка 10.4 "Придбання... з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість" попадають суми з отриманих ПН, в яких зазначено код ставки "902" або "903". При цьому, накладна має бути проведеною.

baza_kuznbuh@ukr.net

Ці зміни настали в зв'язку із новизною в цигарках із 01.01.2022р. Код податкової пільги у ПН на неплатника вказую, роблю окремі ПН (на неплатника/кінцевого) а це значить що суми по них витягнуті із загального обороту. Чому нульову ставку у Податкові зобов'язання ФОПу рахувати вручну? Додаток 5 не консолідується. Чому? Сподіваюсь, все ж оновлення і роз'яснення із цього приводу буде.

baza_kuznbuh@ukr.net
23.02.2022, 10:25 (Відредаговано: 23.02.2022, 11:46)

Це залежить від факторів у самій ПН.

Якщо ми говоримо про саму декларацію J/F0200123, то до рядка 10.4 "Придбання... з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість" попадають суми з отриманих ПН, в яких зазначено код ставки "902" або "903". При цьому, накладна має бути проведеною.

Віталій Міхов (адміністратор)

Мене цікавить Податкові зобов'язання (продаж на кінцевого споживача) код ставки "903". Податкові Накладні проведені.

Віталій Міхов (адміністратор)

Якщо це постачання (ви продаєте товар кінцевому споживачу), то це - податковий кредит, а не зобов'язання. Видана податкова накладна вказується тільки у розділі І декларації, а не в розділі ІІ.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua