Доброго дня.
Починаючи з версії Сонати 0.27.15, ми маємо нову форму податкової декларації з ПДВ (23) та новий механізм її консолідації. Розглянемо докладніше, що змінилося, і як із цим тепер працювати.
Спочатку, глянемо на важливі моменти та зміни у нормативах:
Тепер, щодо змін у роботі Сонати з декларацією ПДВ та податковими накладними:
. .
Рекомендований алгоритм заповнення декларації ПДВ залишився таким, як і раніше: спочатку консолідація та перевірка додатка 1, потім інших потрібних додатків, потім консолідація, розрахунок та перевірка Декларації.
а где ссылка для скачивания на новую версию ?
Зверху над форумом є "ЗАВАНТАЖИТИ". Там завжди посилання на останню версію.
Доброго дня! Підкажіть, якщо немає ПН які НЕ зареєстровані у звітньому періоді, і РК немає, Додаток 1 все одно подається "пустим"? Чи його тоді взагалі не треба подавати разом з Декларацією?
Про це вам краще дізнатися у податковій, адже ми консультуємо з питань, що стосуються програми, а не методології заповнення звітності.
Доброго дня. До Таблиці 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу Додатку 1 (J0200523) декларації з ПДВ не коректно підтягуються дані. У нас в березні було зареєстровано три РК на повернення передплати від постачальника: суми ПДВ за РК № 17 - мінус 72,39; № 16 - мінус 704,33 та №15 - мінус 244,27. До рядка 14 самої декларації сума з РК підтягнулася правильна, тобто база та ПДВ з наших РК №15-17 на загальну суму ПДВ мінус 1020,99. А ось до Таблиці 2.2 Додатку 1 вони підтягнулися трьома рядками, але наростаючим підсумком: 1. Загальна база за РК №15-17 та загальний ПДВ за РК №15-17 (- 1020,99). 2. Загальна база за РК №16-17 на суму ПДВ за ними ж ( - 776,72). 3. База за РК №17 та ПДВ за ним (-72,39). Загальна сума по графі 5 Таблиці 2.2 відповідно дорівнює -1870,00, що не відповідає дійсності. При цьому звіт проходить перевірку на коректність.
Так, у таблиці 2.2 є проблема із консолідацією, і відповідно, з перевіркою.
Виправимо у наступному оновленні, сьогодні або завтра.
Добре. Дякую.
Ситуація наступна. Є імпорт, тобто податковий кредит за рахунок зареєстрованої ВМД. Роблю в програмі в ручному режимі вхідний податковий документ МДЕ, який відповідно не є зареєстрованим у реєстрі, бо МДЕ вони самі по собі в нашій державі. Наразі при створенні звіту ці МДЕ потрапляють до додатку 1 як не зареєстровані ПН та до рядка 10, але ж вони не повинні туди потрапляти. Ці суми повинні потрапляти до рядку 11 декларації.
Раніше це все (заповнення декларації) було автоматично, а зараз декларація вірно заповнюється тільки якщо в самому документі вказати що він потрапляє до рядка 11. Це так програма тепер буде працювати завжди?
Раніше це теж не було автоматично. Треба було у властивостях накладної встановити тип "МДЕ".
А тепер у тих же властивостях замість цього треба встановити "до рядка - 11". З точки зору зручності нічого не змінилося, просто інший параметр.
Соната 0.27.17.2, отчет J0200123 (ПДВ), Додаток Д1: Податкові зобов’язання, таб 1.1 и таб. 1.2 - пусто; Податковий кредит, таб 2.1 - заполнено. ряд. 1.1 Основного "Обсяги постачання", колонка A и Б - заполнено. Теперь так должно быть?
Уважно прочитайте порядок заповнення новоі деклараціі та перше повідомлення в цій гілці форуму
в податкових зобов'язаннях (Розділ І) Додатка 1 тепер треба вказувати не всі накладні, виписані у звітному періоді - а тільки ті з них, які ще НЕ були зареєстровані на дату подання декларації. Тут визначальним стає поле "Дата подання" у нижній частині декларації. Для самої декларації щодо податкових зобов'язань (Розділ І) такої умови немає - як і раніше вказуємо суму по всім ПН та РК.
Це наразі проблематично зробити.
Доброго дня. Чому у Податкову Декларацію із ПДВ: Податковий кредит із нульовою ставкою (на даний час це цигарки) автоматично "тягне" суми із податкових накладних, а у Податкові зобов'язання - "не втягує"?
Це залежить від факторів у самій ПН.
Якщо ми говоримо про саму декларацію J/F0200123, то до рядка 10.4 "Придбання... з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість" попадають суми з отриманих ПН, в яких зазначено код ставки "902" або "903". При цьому, накладна має бути проведеною.
Ці зміни настали в зв'язку із новизною в цигарках із 01.01.2022р. Код податкової пільги у ПН на неплатника вказую, роблю окремі ПН (на неплатника/кінцевого) а це значить що суми по них витягнуті із загального обороту. Чому нульову ставку у Податкові зобов'язання ФОПу рахувати вручну? Додаток 5 не консолідується. Чому? Сподіваюсь, все ж оновлення і роз'яснення із цього приводу буде.
Це залежить від факторів у самій ПН.
Якщо ми говоримо про саму декларацію J/F0200123, то до рядка 10.4 "Придбання... з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість" попадають суми з отриманих ПН, в яких зазначено код ставки "902" або "903". При цьому, накладна має бути проведеною.
Мене цікавить Податкові зобов'язання (продаж на кінцевого споживача) код ставки "903". Податкові Накладні проведені.
Якщо це постачання (ви продаєте товар кінцевому споживачу), то це - податковий кредит, а не зобов'язання. Видана податкова накладна вказується тільки у розділі І декларації, а не в розділі ІІ.
Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua