Зник рахунок ПДВ

vinset (автор теми)

Усіх з усіма святами! На запит про стан рахунку ПДВ отримав "Документ не може бути прийнятий - станом на 08012020 в Системі електронного адміністрування ПДВ для платника податків 'ХХХХХХХХ' відсутній відкритий та взятий на облік рахунок. " Підкажіть, будьласка, що я пропустив? Ні рахунку ні грошей... (Зареєстрований платником ПДВ з 2003 року)

elena#9788

Добрий день. У мене теж саме. Можливо, треба щось зробити в Сонаті для коректного відображення квітанцій.

tatka_2103

Така проблема не лише в Сонаті(

Вiталій (адміністратор)

Добрий день. У мене теж саме. Можливо, треба щось зробити в Сонаті для коректного відображення квітанцій.

elena@barkat.pl.ua

Яке відношення має описана (точніше підтримана) вами проблема до відображення квитанцій взагалі? Відхилення запиту і відображення квитанцій - зовсім різні речі. Проблема на стороні ДПС, треба чекати, поки виправлять.

vinset (автор теми)

Підкажіть, будьласка, яким чином заносити банківські реквізити у форматі IBAN? Мені на підтримці ДПС (я розумію, що це відмазка, я робив запит з відміткою "по всіх відкритих рахунках" але все-ж) сказали внести правильно банківські реквізити у форматі IBAN. До речі, коли вписати в запит рахунок у форматі IBAN, приходить вірна відповідь!

Вiталій (адміністратор)

Підкажіть, будьласка, яким чином заносити банківські реквізити у форматі IBAN?

vinset

Куди заносити?
Ви далі написали, що вносили рахунок до запиту і все було добре, тож я не зовсім розумію, куди ще окрім запиту, ви хочете внести цей рахунок.
ПС. За методикою, рахунок у запиті про стан рахунку можна і не вказувати зовсім - ДПС визначить його автоматично.

vinset (автор теми)

Куди заносити? Дивне питання. У профілі підприємства є розділ де заносяться банківські реквізити. А у нас в країні прийнято це робити по стандарту IBAN, і p 13 січня це єдиний стандарт, який є обов'язковим для виконання. Данні з профілю, я так думаю, використовуються для формування документів. p.s. Коли Ви купуєте ковбасу Ви-ж хочете щоб вона відповідала стандартам, а я скромно хочу купувати програмний продукт який відповідає стандартам. ДПС свою помилку вже виправила, а коли Ви внесете відповідні зміни, я вже підказав куди заносити :)

Вiталій (адміністратор)
09.01.2020, 12:06 (Відредаговано: 09.01.2020, 12:06)

Рахунки у форматі IBAN вже давно підтримуються у Сонаті, в тому числі у профілі програми:

вставте опис до зображення

Ви можете без проблем їх туди внести.

Вiталій (адміністратор)

ПС. Але я ще раз повторю, може ви пропустили цей момент.

За методикою, рахунок у запиті про стан рахунку можна і не вказувати зовсім - ДПС визначить його автоматично.

Віталій Міхов

Саме так у нас і налаштовано - Соната при створенні запиту про стан рахунку не заповнює поле номера рахунку з профілю. Щоб уникнути можливих неприємних ситуацій, коли користувач помилиться у номері, що записаний в профілі.
Отже, зараз якщо у ДПС дійсно вже виправлені усі помилки, як ви заявили, тоді все прекрасно буде працювати як і раніше - на запит із порожнім рахунком надходить коректний витяг із сумою. А якщо ні - значить податковій ще є що виправляти.

vinset (автор теми)

"ПС. Але я ще раз повторю, може ви пропустили цей момент." У нас в країні прийнято використовувати банківський рахунок номер якого формується по стандарту IBAN, і з 13 січня це єдиний стандарт, який є обов'язковим для виконання. Коли в Сонаті відображення рахунку приведуть у відповідність до стандарту IBAN? Я дуже радий що допоміг Вам знайти де заносяться банківські реквізити в Сонаті. Тепер спробую допомогти з IBAN: Номери рахунків IBAN складюься з 29 літерно-цифрових символів. Вони умовно поділяються на дві групи. Перші 10 знаків – код країни, контрольне число й код банку. Зокрема, перші дві літери UA вказують на код країни, у цьому випадку це Україна. Наступні за кодом країни два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок під час внесення даних. Наступні шість цифр – код МФО банку. (іншого окремого поля для МФО немає) Друга група символів, що складається з 19 знаків, – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п'ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку. Не передбачено поля з назвою банку! . Якщо Ви не приведете це до відповідного стандарту, то, я думаю, Ви ще не раз скажете мені, що я нічого не розумію. І ще, щоб користувач не помилився в номері і був менш залежний від помилок ДПС варто брати номер рахунку з картки підприємства і використовувати його в запиті. Як-би Ви це робили відповідно до стандарту IBAN, я, як Ваш клієнт був-би тільки Вам вдячний, і мені не прийшлось-би витрачати час на розбірки з ДПС! І особисте, я звертаюсь рідко, тільки коли виникає реальна проблема, і плачу за ліцензію не для того, щоб на мої питання відповідали в стилі "сам дурак". Навіть коли хтось допускає помилку, його можна поправити ввічливо і непомітно, а можна по хамськи. Це повідомлення я склав для Вас у Вашому стилі...

Вiталій (адміністратор)

Наступні шість цифр – код МФО банку. (іншого окремого поля для МФО немає) Друга група символів, що складається з 19 знаків, – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п'ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку. Не передбачено поля з назвою банку! .

vinset

Шановний, поля назви та МФО банку не мають у даному випадку жодного відношення до рахунку. Вони є у профілі тому, що у деяких податкових звітах треба вказати назву та МФО банку. Для кожного звіту з профілю береться тільки те, що потрібне саме для цього звіту. Якщо у профілі є ще щось (назва, МФО тощо) для інших цілей, то воно ніяк не заважає даному конкретному звіту чи запиту.
Повторюся, що повну підтримку рахунків IBAN реалізовано у Сонаті ще минулого року, жодних проблем із ними у програмі немає.

Навіть коли хтось допускає помилку

vinset

У даному випадку, ні ви, ні Соната помилок не допустили - проблема у ДПС і вони її ще не вирішили, як я вже писав кілька разів вище. Чекаємо на це із нетерпінням.

vinset (автор теми)

В цивілізованих країнах світу закони (в т.ч. стандарти) виконують, в країнах "совка" шукають виправдання, або причини щоб недотримуватись вимог законодавства. Порівняйте дороги побудовані з дотриманням стандартів (ті що будували у нас турки та китайці) і від автодору де знаходили шпаринки для порушення стандартів. "Шпаринки" перетворюються в бюджетні "діри". За Вашою логікою в армії зараз на одному плечі повинен бути погон зразка до 2018 року, а на іншому сучасний, це жарт не ображайтесь. З рахунку записаному по стандарту IBAN отримується вся інформація, яка Вам необхідна, в т.ч. МФО, а з МФО - назва банку. А ось коли в реквізити підтягується рахунок в форматі IBAN + МФО+назва банку - це невігластво. В Сонаті з минулого року підтримується стандарт IBAN зі "шпаринками". На всякий випадок - в ДПС витяги надходять з вчорашнього дня на запити і з рахунком і без рахунку.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua