Акцизні накладні

Вiталій (адміністратор)
26.07.2019, 13:10 (Відредаговано: 26.07.2019, 13:11)

Шановні користувачі!

Відповідно до Порядку заповнення акцизної накладної та розрахунку коригування до неї (Наказ Міністерства фінансів №262 від 09.07.2019), а також до технічних вимог шлюзу ДФС пропонуємо вам Алгоритм реєстрації акцизних накладних та їх розрахунків коригування у Сонаті.


Отже, для акцизних накладних та розрахунків коригування, які НЕ зменшують обсяг пального/спирту.

Спочатку Постачальник:

  1. Створює перший примірник (1), заповнює його, перевіряє та зберігає у програмі.
  2. Підписує перший примірник (1).
  3. Відправляє перший примірник (1) на реєстрацію.
  4. Чекає на прийняття першого примірнику (1) про що свідчитиме позитивна квитанція та стан документу "Прийнятий".
  5. Створює другий примірник (2) на основі першого (1) (за допомогою відповідного пункту контекстного меню списку накладних).
  6. Перевіряє та зберігає другий примірник (2) у програмі.
  7. Підписує другий примірник (2).
  8. Відправляє другий примірник (2) контрагенту.

Після цього Отримувач:

  1. Приймає від постачальника другий примірник (2).
  2. Підписує другий примірник (2) зверху своїми ключами.
  3. Відправляє другий примірник (2) на реєстрацію.
  4. Після отримання позитивної квитанції на другий примірник (2) процес реєстрації акцизної накладної (чи розрахунку) можна вважати завершеним.

Для розрахунків коригування, які зменшують обсяг пального/спирту (від'ємний розрахунок) порядок дещо інший.

Спочатку Постачальник:

  1. Створює перший примірник (1), заповнює його, перевіряє та зберігає у програмі.
  2. Створює другий примірник (2) на основі першого (1).
  3. Перевіряє та зберігає другий примірник (2) у програмі.
  4. Підписує перший (1) та другий (2) примірники.
  5. Відправляє перший (1) та другий (2) примірники контрагенту.

Після цього Отримувач:

  1. Приймає від постачальника перший (1) та другий (2) примірники.
  2. Підписує перший (1) та другий (2) примірники зверху своїми ключами.
  3. Відправляє перший (1) та другий (2) примірники на реєстрацію.
  4. Після отримання позитивної квитанції на перший (1) та другий (2) примірники процес реєстрації такого розрахунку можна вважати завершеним.

ПС. Поки залишається невідомим, як можна у другому примірнику від'ємного розрахунку вказати реєстраційний номер першого примірника: постачальник не зможе це зробити, адже він не реєструє перший примірник; отримувач теж не зможе, бо перший примірник в нього вже підписаний ключами постачальника і не підлягає змінам. Сподіваємось, що ДФС прояснить це питання найближчим часом.


Примітки.

Для коректної реєстрації цих документів версія Сонати повинна бути 0.25.7 або вище.

Створити другий примірник на основі першого можна за допомогою відповідного пункту контекстного меню списку акцизних накладних:

вставте опис до зображення

(Функція доступна тільки для перших примірників). При цьому в другому примірнику автоматично заповнюється реєстраційний номер першого примірника (якщо він є).

Номер примірника показано у новій колонці списку акцизних накладних - "Примірник". Початково колонка розташована останньою у таблиці, але вона запам'ятає своє положення та розмір, якщо ви її перемістите на будь-яке інше місце.

Відправити накладну чи розрахунок контрагенту можна як поштою (тільки між Сонатами), так і за допомогою сервера обміну ДФС (рекомендовано). Принаймні, на момент написання цієї статті сервер обміну ДФС надавав таку можливість. Спосіб відправлення залежить від параметру "Обмін розрахунками коригування" у поштових налаштуваннях профілю Сонати. Для акцизу цей параметр поширюється не тільки на розрахунки, але і на накладні.

Вiталій (адміністратор)
09.08.2019, 10:24 (Відредаговано: 14.08.2019, 12:00)

На даний момент існує проблема передачі другого примірника акцизної накладної з програми "M.E.Doc" до Сонати (і до інших програм звітності також) через те, що M.E.Doc не підтримує відправлення акцизних накладних через сервер обміну ДФС.
Проте, у останній версії 11.01.016 M.E.Doc навчився експортувати АН з підписами. Тому вирішити цю проблему можна наступним чином:

Дії постачальника (у програмі M.E.Doc):

  • Сформуйте другий примірник накладної (чи розрахунку) підготуйте та підпишіть.
  • Перейдіть на вкладку "Наступні дії", оберіть "Експортувати підписаний документ".
  • Отриманий файл надішліть контрагенту (покупцю) електронною поштою (вкладенням до листа).

Дії отримувача (Соната):

  • Отримайте лист від постачальника з файлом накладної (електронною поштою у будь-який спосіб), збережіть отриманий файл до будь-якої папки (чи на робочому столі).
  • У Сонаті оберіть "Меню - Імпорт - Імпорт файлів", додайте отриманий раніше файл накладної до списку та імпортуйте до програми.
  • Знайдіть щойно імпортовану накладну/розрахунок на сторінці "Акцизні накладні - Отримані", підпишіть її та відправте на реєстрацію.

ПС. Наразі маємо офіційне підтвердження можливості обміну акцизними накладними через сервер ДФС:

"Державна фіскальна служба України повідомляє про можливість обміну розрахунками коригування акцизної накладної форми «П» (JF1203301) та «С» (JF1203501) за допомогою "WEB-сервісу обміну документами та квитанціями з приймальним шлюзом" (протокол SOAP), який розміщено за адресою: http://217.76.198.151/WebSrvGate/gate.asmx."

Джерело - http://sfs.gov.ua/anonsi/21236.html

Окрім того, наші користувачі кажуть, що M.E.Doc коректно приймає акциз, відправлений з Сонати через сервер обміну. Отже, проблема тільки у відправленні, і вона, напевно, не технічного характеру.


ППС. Зверну вашу увагу на норму закону щодо штрафів:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-19/paran729#n729
"25. Норми пунктів 120-2.1-120-2.3 статті 120-2 та пункту 128-1.2 статті 128-1, якими запроваджені нові штрафні санкції, застосовуються з 1 жовтня 2019 року, а норми пункту 128-1.3 статті 128-1 - з 1 січня 2020 року."
Отже, до 1 жовтня штрафувати за несвоєчасну реєстрацію другого примірника АН не будуть. Певно, зважаючи на налагодження цього процесу в ДФС.

Вiталій (адміністратор)

Ключові моменти, які часто стають причиною помилок:

  • M.E.Doc повинен бути оновленим до останньої версії 11.01.016, яка вийшла 13.08.2019. Обов'язково. Без цього нічого не буде.
  • Експортувати накладну (підписану) треба через "Наступні дії" -> "Експортувати підписаний документ". Тільки цей варіант експорту, інші не підходять.

вставте опис до зображення

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua