Попередження про особистий ключ у квитанції

Вiталій (адміністратор)
17.04.2019, 10:26 (Відредаговано: 19.04.2019, 10:31)

Шановні користувачі.

З учорашнього дня ДФС додає до усіх своїх перших квитанції таке повідомлення:


"Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису)."


Очевидно, що це пов'язано з початком реалізації Системою обробки звітності ДФС положень нового Закону про ЕЦП та довірчі послуги.

Дане повідомлення само по собі наразі ніяк не впливає на прийняття чи відхилення звіту. У квитанції воно також не є помилкою, а подається як попередження чи додаткова інформація. На нашу думку, згодом це питання буде узгоджене з АЦСК та розробниками ПЗ.

Тож, на це повідомлення ви можете не звертати уваги.
Повторю, воно жодним чином не впливає на результат обробки звіту/накладної.

Ihorls75
19.04.2019, 10:10 (Відредаговано: 19.04.2019, 11:05)

Шановна команда Сонати! Твердження про те що розміщення особистого ключа на незахищеному носії інформації не відповідає Закону України «Про електронні довірчі послуги» є неправдивим. Це повідомлення вводить в оману тисячі користувачів. Вважаю, що слід прибрати це повідомлення, або посилатися на конкретну норму Закону, яку порушує або може порушити користувач. UPD: Виправив тональність повідомлення. Без претензій до Сонати. Лише ставлення до напису у квитанції

Вiталій (адміністратор)
19.04.2019, 10:15 (Відредаговано: 19.04.2019, 10:31)

Ви написали не за адресою.

Повідомлення, яке я процитував "Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації...", написано не нами, а Фіскальною службою у квитанціях, які вона надсилає респондентам.
Ми це не стверджуємо, а цитуємо. Сподіваюся, ви бачите різницю.

Відповідно, якщо ви вважаєте, що таке повідомлення вводить в оману користувачів чи порушує закон, то зверніться, будь ласка, до ДФС для того, щоб вони виправили цей недолік.

Для обычных предпринимателей есть ли необходимость в будущем использовать защищенные носители?

Ihorls75
19.04.2019, 15:02 (Відредаговано: 19.04.2019, 15:02)

Для обычных предпринимателей есть ли необходимость в будущем использовать защищенные носители?

igya@ukr.net

Я считаю, что это личное дело каждого обычного предпринимателя. Хочешь бОльшей безопасности - берёшь защищённый носитель. Или используешь очень сложный пароль ключа :)

Это понятно, но если законодательно закрепят, то придется использовать, хочешь/не хочешь. Я так понимаю пока обязалова нет?

Вiталій (адміністратор)

Для обычных предпринимателей есть ли необходимость в будущем использовать защищенные носители?

igya@ukr.net

Відповідно до Закону про електронні довірчі послуги (ст.18):

"2. Кваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо: ... під час перевірки ... отримано підтвердження того, що особистий ключ ... зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки;"

Тобто, можна вважати, що документи, підписані ключами, які не зберігаються у таких "засобах", не будуть визнаватися коректними.


Далі у Законі є визначення таких "засобів":

"Засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки повинні забезпечувати: - належний рівень унікальності пари ключів, що ними генеруються; - конфіденційність особистих ключів під час їх генерації, зберігання та створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки; - захист від доступу до особистих ключів сторонніх осіб. ... Вимоги до засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки встановлюються Кабінетом Міністрів України. Відповідність засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки зазначеним вимогам підтверджується документами про відповідність або позитивними експертними висновками..."

Отже, "засіб" без експертизи не можна буде використовувати для зберігання ЕЦП. При цьому, немає розмежування на тип чи посаду підписанта (посадовці, юристи, підприємці, звичайні громадяни), тому можна вважати, що це стосується усіх без винятку.


У Законі також є нома про те, що сертифікати, видані до набрання чинності цього закону (07.11.2018), будуть прийматися без обмежень максимум до 07.11.2020. Тому зараз це - просто попередження у квитанції.


ПС. Усе вищезазначене є моїми особистими висновками. Сподіваюся, що з часом ДФС опублікує якийсь офіційний лист чи підзаконний акт, де це питання буде роз'яснено.

cybenko88

ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову.

Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису). Дана інформація не несе інформативний характер (як було написано раніше).

Вiталій (адміністратор)

ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову.

Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).

cybenko88@ukr.net

Ви певні, що це повний текст квитанції? Який звіт подавався?

Мйк
25.04.2019, 17:38 (Відредаговано: 25.04.2019, 17:41)

Поширені запитання щодо послуг EДП (АЦСК ІДД ДФС) Де можна придбати захищені носії особистих ключів? В межах електронних довірчих послуг, які надаються АЦСК ІДД ДФС, не передбачено надання захищених носіїв особистих ключів. З питань придбання захищених носіїв особистих ключів необхідно звертатись до виробників або офіційних дистриб’юторів.

Уотакуот, гатовьтє вашЫ дєнюшкі.

І от скоро доведеться з кожної кращої оказії дрочити флешкоподібними штучками в "соплі" витягнуті з задниці системника. І добре якщо з USB хабом буде працювати. А ще краще, якщо пароль не треба буде вводити, це ж тіпа зашчішчьонний (бо в моїй кишені калатається) ключ в адном1! ікземплярє: запхав - ключ, не запхав - не ключ.

tetyana.zanko

Люди, то як ви вирішуєте цю проблему? У мене не приймає звіт((( Спочатку написало, що сертифікат від Привату відхилено. Я створила новий, подала заяву на приєднання. Прийшла перша квитанція, що приймають з попередженням. і пише: "особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису)." Що це за кваліфікований носій? Де його взяти?

Вiталій (адміністратор)
02.05.2019, 14:21 (Відредаговано: 02.05.2019, 14:21)

Люди, то як ви вирішуєте цю проблему?

tetyana.zanko@gmail.com

Яку проблему? Проблеми тут жодної немає - читайте уважніше:

Дане повідомлення само по собі наразі ніяк не впливає на прийняття чи відхилення звіту. У квитанції воно також не є помилкою, а подається як попередження чи додаткова інформація.

Віталій Міхов

Отримали першу квитанцію без помилки - то чекайте другу, як завжди.

Юлий Ващенко (партнер розробника)

Цитирую из Закона https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19#n265 ст.1 17) засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам цього Закону;

  Получается, что "програмне забезпечення" которое реализует криптоалгоритм это **СОНАТА**, поэтому зачем "апаратний пристрій" (типа Кристал1, алмаз, автор и т.д.) если в законе написано **ИЛИ-ИЛИ**

Доброго дня, сьогодні відправила запити щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних. Прийшла квитанція №1 (не прийнято). Причина: Сертифікат для зашифрування/розшифрування відкликано Сертифікат: № ............' 'АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК». Що робити?

Вiталій (адміністратор)

Доброго дня, сьогодні відправила запити щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних. Прийшла квитанція №1 (не прийнято). Причина: Сертифікат для зашифрування/розшифрування відкликано Сертифікат: № ............' 'АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК». Що робити?

nvoda@ukr.net

АЦСК Приватбанку скасував ваш сертифікат ЕЦП. Зверніться до них за інформацією щодо причин цього. Певно, вам треба буде зробити нові ключі.

Доброго дня, відправила запити щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру . Аналогічно відкликано сертифікат Приватбанку, при тому один раз спрацює все добре, а 5 разів квитанція №1 не прийнято відкликано сертифікат. Банк стверджує що нічого не відкликав.

Вiталій (адміністратор)

Це питання ніяк не стосується Сонати, тому ми, на жаль, не зможемо вам із ним допомогти.
Проблема полягає або у некоректній роботі АЦСК Приватбанку, або у некоректному сприйнятті їхніх сертифікатів системою обробки звітності (шлюзом) ДФС. В обох варіантах вам треба звертатися до відповідних служб підтримки (гаряча лінія ДФС або підтримка АЦСК Приватбанку).


ПС. Спробуйте перевірити цей ключ у "нейтральному" місці, наприклад тут - https://ca.informjust.ua/verify.
Якщо там працює, то це вже питання до ДФС. Якщо і там теж не працює - значить підтримка АЦСК Приватбанку погано виконує свою роботу.

schevtsivm

Доброго дня. Надісла заяву на приєднання до договору про визнання ЕЦП. Прийшла перша квитанція ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову. Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису). Як виправити? Ключі "Приватбанку"

Вiталій (адміністратор)

ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову. Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).

schevtsivm@gmail.com

Це не вся помилка. Далі у квитанції йде безпосередня причина неприйняття звіту. Наведіть повний текст квитанції, щоб ми могли вам допомогти.

schevtsivm

Відповідь № 1 Фінальна 07.05.2019 09:02 Помилка ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО.

Квитанція №1 Документ: F1392001 Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів Документ доставлено до Державної фіскальної служби України 07.05.2019 в 09:02:07 ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову. Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису). Сертифікат: № видавець: АЦСК АТ КБ «ПРИВАТБАНК»', найменування:

Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису). Сертифікат: № ' видавець: АЦСК АТ КБ «ПРИВАТБАНК»', найменування: ' Інформація - діюча Заява присутня: від 07.05.2018 № 1, файл ' Інформація - сертифікат директора із діючої Заяви є чинним: ЄДРПОУ: , ДРФО:, № видавець: ''АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»', найменування: Помилка - Заяву не прийнято. Діє Заява про приєднання від 07.05.2018 № 1 до Договору про визнання електронних документів. Інформація щодо електронного цифрового підпису відповідальних осіб може бути надана Повідомленням. Відправник: Центральний портал прийому звітності ДФС України, версія 2.3.2.12

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua