Дата отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем)

GERASIKOV (автор теми)

Згідно ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: {Пункт 201.10 статті 201 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законами № 4834-VI від 24.05.2012; в редакції Законів № 909-VIII від 24.12.2015, № 1797-VIII від 21.12.2016} для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; {Пункт 201.10 статті 201 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014; в редакції Закону № 1797-VIII від 21.12.2016} для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; {Абзац пункту 201.10 статті 201 в редакції Закону № 1797-VIII від 21.12.2016} для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем). {Пункт 201.10 статті 201 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2245-VIII від 07.12.2017} У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом. {Абзац пункту 201.10 статті 201 в редакції Закону № 1797-VIII від 21.12.2016}

Зупиняючись на реєстрації розрахунках коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, строк реєстрації яких передбачається протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем), виникає потреба у впровадженні механізму фіксації дати отримання такого РК отримувачем (покупцем). Поряд з цим, в електронному кабінеті платника є дані про отримані розрахунки коригування складені постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складені на отримувача - платника податку, а саме «Дата надходження» та «Дата надсилання»

Вiталій (адміністратор)

виникає потреба у впровадженні механізму фіксації дати отримання такого РК отримувачем (покупцем).

GERASIKOV (kpakva@ukr.net)

Ця пропозиція повинна направлятися не до Сонати, а до ДФС. Для впровадження якогось механізму, він спочатку повинен існувати у юридичному полі. Тобто, він повинен бути розроблений ДФС та внесений до ПКУ. Наразі ПКУ ніяк не регламентує, яким саме способом визначається дата отримання РК покупцем. Відповідно, що б не реалізувала Соната, або якась інша програма - це все легко може бути спростоване покупцем у суді через відсутність цього у ПКУ.
До речі, є така річ, як технологічна квитанція, яку продавець отримує у відповідь на отримання РК покупцем, де вказано дату та час отримання РК. Цей механізм реалізує сервер обміну ДФС, а Соната підтримує. Але ця квитанція не регламентована жодним нормативним документом, тому з точки зору суду її не існує.
ПС. Сам сервер обміну ДФС, наскільки я знаю - також :)

Поряд з цим, в електронному кабінеті платника є дані про отримані розрахунки коригування складені постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складені на отримувача - платника податку, а саме «Дата надходження» та «Дата надсилання»

GERASIKOV (kpakva@ukr.net)

При всій повазі до Кабінету, у ПКУ також не сказано, що він може використовуватися як засіб фіксацій дати отримання.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua