Форма декларації платника єдиного податку

sky-plex (автор теми)

Доброго дня. Питання до розробників СОНАТИ. На днях я здав декларацію платника єдиного податку за 1 кв. 2016 р. (ІІІ група з ПДВ). Чаркод звіту - F0103305. Сьогодні зателефонували з ДПІ і спитали, чому я здав декларацію за неправильною формою, мовляв, "ви здали форму, яку використовує друга група, а не третя, в результаті сума сплаченого єдиного податку висить у переплаті". Я пояснив, що формував декларацію в Сонаті, і що там нема іншого варіанту, на що вони відповіли, що потрібно користуватися ОПЗ, там є два варіанти. Завтра інспектори пообіцяли ще уточнити зі своїми "вищестоячими". Якщо вони скажуть, що треба переформувати звіт у ОПЗ, а в Сонату імпортувати, значить, формат звіту Сонати не відповідає "їхньому". Що робити?

Віталій М (адміністратор)

Я пояснив, що формував декларацію в Сонаті, і що там нема іншого варіанту

Тут ви не праві, у Сонаті теж є два варіанти: F0103305 та F0103403, точно такі самі, як в ОПЗ. Можливо, ви помилково обрали не той, що вам потрібен.

Хочу також звернути вашу увагу на те, що згідно із чинним наказом "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку" для фізичних осіб на 1, 2 та 3 групі ЄП є тільки одна форма декларації. Вона може подаватися щоквартально (3 група, чаркод F0103305) або щорічно (1 та 2 група, чаркод F0103403).

Що робити?

Запитайте у вашого інспектора, який конкретно чаркод повинен мати той звіт, що вони хочуть від вас бачити.
Можливо, податкові "експерти", мали на увазі те, що ви просто заповнили не той розділ у декларації (2 групу замість 3)?

sky-plex (автор теми)

У Сонаті при виборі якого-небудь кварталу варіант тільки один - 0103305. При виборі року - там два варіанти, але мова йде про перший квартал, і відповідно, я вибрав 0103305 (іншого не дано). У декларації я правильно заповнив розділ ІV. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ. Схоже на те, що глюки у них на сервері. Завтра побачимо, що скажуть податківці.

Віталій М (адміністратор)

У Сонаті при виборі якого-небудь кварталу варіант тільки один - 0103305

Я ж написав: щоквартально - F0103305, щорічно - F0103403. Так вказано на сайті ДФС, і так є у Сонаті. Іншого і не повинно бути дано, оскільки інакше не прийме шлюз ДФС.

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, для декларації ЄП досі стара форма і в програмі, і на сайті ДПІ. Там податок складає 2 і 4 відсотки для третьої групи, але третьогрупники повинні сплачувати 3 або 5. Чи можна здавати декларацію за старою формою, чи чекати нової, хоча, куди ж ще чекати?.. Може хоч ви в курсі, чи планують податківці оновляти бланк? Дякую.

Олексій Доронін (партнер розробника)

Бланк змінюватись не буде, здавайте на цьому бланку.

Віталій М (адміністратор)

Розрахунки і перевірка у Сонаті вже адаптовані під 3% та 5%.

Відповісти у темі

Відповісти

Технічна підтримка: support@sonata.biz.ua